Raport z dróg w Łodzi. Co dzieje się na Maratońskiej i Waltera-Janke? [ZDJĘCIA]

Trwają remonty nawierzchni na ulicach Maratońskiej i Waltera-Janke. Jak postępują prace i kiedy zakończą się utrudnienia w ruchu?

Raport z dróg w Łodzi
Raport z dróg w Łodzi. Maratońska
15 zdjęć
Raport z dróg w Łodzi
Raport z dróg w Łodzi
Raport z dróg w Łodzi
Raport z dróg w Łodzi
Raport z dróg w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (15)

Od środy, 21 lutego zamknięte są ul. Wróblewskiego i ul. Wileńska od strony osiedla przy skrzyżowaniu z ul. Maratońską. Mieszkańcy Karolewa, jadąc do centrum, muszą kierować się do al. Bandurskiego. Prace na skrzyżowaniu potrwają około miesiąca. W tym czasie ułożona zostanie nowa nawierzchnia. 

Na ul. Maratońskiej drogowcy rozpoczęli kolejny etap remontu, a na Waltera-Janke układana jest już ostatnia warstwa asfaltu. 

Jak zmienią się ulicę?

Remont ul. Maratońskiej obejmuje wymianę całej nawierzchni od ul. Waltera-Janke do Dworca Kaliskiego. Roboty zakończą się tu w kwietniu. 

Podobnie prace potrwają na sąsiedniej ul. Waltera-Janke. Tutaj rozpoczęło się już układanie ostatniej warstwy asfaltu na jezdni prowadzącej w kierunku ul. Obywatelskiej. Po tych pracach ruch w dwóch kierunkach ponownie zostanie skierowany na gotową już nitkę drogi, a drogowcy dokończą układanie nowego asfaltu na drugiej jezdni, dzięki czemu wiosną droga zostanie w pełni otwarta dla ruchu.

ZOBACZ TAKŻE