Red Bull Skim It w Manufakturze. Widowiskowe zawody w ślizganiu się po wodzie. Wpadnij!

22 lipca łódzka Manufaktura zamieni się w polską stolicę skimboardingu, czyli widowiskowego ślizgania się na niewielkiej desce po wodzie. Tak jak w poprzednich edycjach tej imprezy, do Łodzi przyjadą najlepsi zawodnicy z całej Polski. Wydarzenie to jest jednym z przystanków prestiżowego cyklu European Skimboarding Cup.

Red Bull Skim It w Manufakturze
Manufaktura zamieni się w polską stolicę skimboardingu / fot. Michał Kotliński
5 zdjęć
Red Bull Skim It w Manufakturze
Red Bull Skim It w Manufakturze
Red Bull Skim It w Manufakturze
Red Bull Skim It w Manufakturze
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Skimboarding to sport polegający na ślizganiu się na desce po płytkiej warstwie wody lub fali. Pierwsze oficjalne próby pływania na prototypowych deskach miały miejsce na kalifornijskich plażach, ale obecnie, dzięki kreatywności zawodników, sport stał się bardziej dostępny dla wszystkich. Specjalne baseny, fontanny, płytkie zbiorniki wodne – fani pływania (ślizgania) na deskach są najlepszym przykładem na to, że miejsce do tej aktywności można zorganizować niemal wszędzie. 

Red Bull Skim It to impreza, która organizowana jest już od 12 lat i uznawana jest za najważniejsze wydarzenie skimboardingowe w Polsce. Chociaż sam sport jest jeszcze dość niszowy, to międzynarodowy format mocno podnosi rangę wydarzenia. W rywalizacji bardzo często startują zawodnicy z sąsiadujących krajów, więc cała polska czołówka wytrwale broni się przed atakami zagranicznych riderów.

Wymagający sport

W sobotę uczestnicy będą rywalizować w trzech kategoriach: Amator, Pro oraz osobno w kategorii Kobiet. Organizatorzy przygotują kilka ciekawych i wymagających przeszkód, na których trzeba będzie popisać się nienaganną techniką, wszechstronnością i zróżnicowaniem wykonywanych trików. Zawody Red Bull Skim It wyróżniają się od innych imprez skimboardowych wyjątkową formułą. Eliminacje wśród profesjonalistów odbędą się w formie pojedynków „jeden na jeden”, natomiast sam finał opierać się będzie o deskorolkową grę w SKATE’a. Zasady tej rywalizacji polegają na rzuceniu przeciwnikowi wyzwania wykonania jak najtrudniejszego triku. Rzucający wyzwanie pokazuje sztuczkę, a następnie, czeka na rywala, który musi ją powtórzyć. Jeśli drugi rider nie wykona zadanej ewolucji, dostanie na swoje konto literkę z nazwy wydarzenia „Skim It”. Pierwsza osoba, która uzbiera pełny napis, przegrywa.

Dodatkowo wszyscy chętni będą mogli spróbować bezpłatnie swoich sił na wodnym torze zarówno w piątek, 21 lipca, jak i w niedzielę, 23 lipca, od godz. 10:00.

ZOBACZ TAKŻE