Remont Brukowej na ostatniej prostej. Jeszcze tylko jeden odcinek i otwarcie [SZCZEGÓŁY]

Od czwartku (1 grudnia) wykonawca zwiększy zakres prac na remontowanej ul. Brukowej i zacznie układać nową nawierzchnię od Zbąszyńskiej do Helskiej. Pozwoli to na zakończenie całej modernizacji i przywrócenie ruchu już w najbliższych dniach.

Brukowa
Od czwartku (1 grudnia) wykonawca zwiększy zakres prac na remontowanej ul. Brukowej i zacznie układać nową nawierzchnię od Zbąszyńskiej do Helskiej, fot. ŁÓDŹ.PL
3 zdjęcia
Brukowa
Brukowa
Brukowa
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Prace na ul. Brukowej wchodzą w ostatni etap realizacji. Praktycznie całość nawierzchni oraz prace brukarskie wykonane już zostały pomiędzy ulicami św. Teresy a Zbąszyńską. Pozostał jedynie odcinek od Zbąszyńskiej do Helskiej. Prace na nim rozpoczną się w czwartek (1 grudnia) i jeśli pogoda pozwoli, mają się zakończyć w przyszłym tygodniu. Tym samym w pierwszych tygodniach grudnia cała ulica będzie mogła zostać otwarta dla ruchu.

Brukowa - zmiany w organizacji ruchu

Podczas prac na odcinku od Zbąszyńskiej do Helskiej zajęte będą w pierwszym etapie trzy z czterech pasów drogi. Ruch odbywać się będzie tylko w kierunku Limanowskiego, czyli tak jak do tej pory na realizowanym odcinku. Zmiany nie wpłyną na dotychczasowe dojazdy od Pojezierskiej czy św. Teresy, ale na możliwość dojazdu na ul. Zbaszyńską i Helską - do tych dwóch ulic będziemy mogli dojechać od ul. Limanowskiego. Bez zmian pozostanie możliwość przejazdu łącznikiem (również stanowiącym część ul. Helskiej) od dworca Łódź Żabieniec do Limanowskiego w kierunku Teofilowa. W drugim etapie zajęty będzie prawy pas jezdni w stronę Limanowskiego, a podczas tych prac ruch odbywać się będzie już w obu kierunkach pod zawężeniem.

Zmiany tras MPK Łódź

W dniach 1-3 grudnia zmianie ulegną trasy linii 81 i 89. Z pętli Cmentarz Szczecińska do skrzyżowania Woronicza - Wielkopolska dojadą bez zmian, a następnie: Wielkopolską, Lutomierską, Włókniarzy i dalej właściwymi trasami. Zmiana wyłącznie w podanym kierunku jazdy.

ZOBACZ TAKŻE