Na Śląskiej układają nowy asfalt. Kiedy skorzystamy z odnowionej drogi?

Wykonawca układa nową nawierzchnię na ul. Śląskiej. Jeśli pogoda dopisze, ze zmodernizowanej drogi skorzystamy jeszcze w tym roku.

Ulica Śląska remont
Jeśli pogoda dopisze, ze zmodernizowanej drogi skorzystamy jeszcze w tym roku, fot. ŁÓDŹ.PL
6 zdjęć
Ulica Śląska remont
Ulica Śląska remont
Ulica Śląska remont
Ulica Śląska remont
Ulica Śląska remont
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Dziurawa nawierzchnia, oberwane obrzeża oraz wąski chodnik – tak do tej pory wyglądała w wielu miejscach ulica Śląska. Ważna dla mieszkańców droga łącząca Widzew i Dąbrowę z Chojnami przechodzi prawdziwą rewolucję. Nowe chodniki i równa nawierzchnia pojawią się na niej pomiędzy przejazdem kolejowym a posesją 48 (pomiędzy Niższą a Kilińskiego). 

Nowe oblicze Śląskiej

Ulica Śląska zmienia się nie do poznania. Położono tu już nowe szersze chodniki - na odpowiedniej wysokości, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym. Wraz z chodnikami powstały również nowe wjazdy do posesji, które ułatwią włączanie się do ruchu. Remont to także pełna wymiana konstrukcji drogi - pojawiła się nowa podbudowa i warstwy bitumiczne nawierzchni. Na połowie drogi wykonawca położył już warstwę wiążącą (teraz układa ją na drugiej stronie). Do wykonania pozostała jeszcze warstwa ścieralna, a po zakończeniu prac przy układaniu asfaltu wykonane zostaną pozostałe prace brukarskie, regulacje armatury drogowej i prace wykończeniowe.

Jeśli pogoda pozwoli, remont ul. Śląskiej zostanie zamknięty do końca 2022 r.

ZOBACZ TAKŻE