Remont dworca Łódź Kaliska. W planach modernizacja budynku stacji

Do modernizacji dworca Łódź Kaliska, prowadzonej już przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przystępuje też spółka Polskie Koleje Państwowe S.A. będąca właścicielem budynku dworca oraz placu przed nim. To właśnie z powodu planowanego remontu konieczna była likwidacja funkcjonującej tam pętli autobusowej i przeniesienie jej na drugą stronę wiaduktu, bliżej al. Włókniarzy.

fot. Łacheta
Do modernizacji dworca Łódź Kaliska, prowadzonej już przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przystępuje też spółka Polskie Koleje Państwowe S.A.
6 zdjęć
fot. Łacheta
fot. Łacheta
fot. Łacheta
fot. Łacheta
fot. Łacheta
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

– Modernizacja budynku dworca Łódź Kaliska jest częścią realizowanego obecnie przez PKP S.A. ogólnopolskiego Programu Inwestycji Dworcowych, którym objętych jest ok. 200 obiektów w całym kraju – mówi Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP S.A. – Jeśli chodzi o Łódź Kaliską, to odebraliśmy już projekt budowlany, mamy także pozwolenie na budowę, a obecnie finalizujemy odbiór projektu wykonawczego. Kiedy skompletujemy dokumentację projektową, będziemy w stanie zaprezentować więcej szczegółów, w tym wizualizacje dworca po przebudowie.

Jak informuje PKP S.A., prace obejmą modernizację budynku dworca oraz przebudowę placu przydworcowego od strony al. Bandurskiego w części należącej do PKP S.A. Powstaną tam m.in. miejsca parkingowe, w tym typu kiss&ride, tereny zielone i przystanek autobusowy. Prace będą skorelowane z przebudową stacji prowadzoną obecnie przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

W najbliższym czasie PKP planują ogłosić przetarg na wybór wykonawcy robót budowlanych. Jeśli wszystkie prace przebiegną pomyślnie i kolejne etapy inwestycji będą realizowane zgodnie z harmonogramem, to przebudowa dworca Łódź Kaliska powinna zostać ukończona w 2024 r.

ZOBACZ TAKŻE