Remont Zachodniej. Zobacz, jak zmienia się ta ważna ulica w centrum Łodzi [ZDJĘCIA]

Trwa remont ul. Zachodniej, która od ul. Limanowskiego do ul. Lutomierskiej otrzyma nowy asfalt, chodniki i przystanki komunikacji miejskiej. Zaglądamy na plac budowy i sprawdzamy, jak idą prace.

Remont Zachodniej
Remont Zachodniej
13 zdjęć
Remont Zachodniej
Remont Zachodniej
Remont Zachodniej
Remont Zachodniej
Remont Zachodniej
ZOBACZ
ZDJĘCIA (13)

Roboty na ul. Zachodniej są prowadzone przy zachowaniu ruchu pojazdów i zajmują tylko jeden pas jezdni – kierowcy mają cały czas możliwość przejazdu w kierunku centrum i na Bałuty. Do tej pory na obu jezdniach remontowanego odcinka wymieniono krawężniki oraz wykonano betonowe nawierzchnie przystanków, aby w miejscu zatrzymywania się autobusów MPK Łódź nie powstawały koleiny. Kierowcy doskonale pamiętają, że przed remontem z powodu takich wgnieceń nawierzchni lepiej było omijać prawy pas ul. Zachodniej przy skrzyżowaniu z ul. Limanowskiego. Teraz to się zmieni i gładka będzie cała szerokość jezdni.

Drogowcy pracują również w rejonie ul. Limanowskiego przy chodnikach. Wyremontowane zostaną też przejścia w rejonie ul. Bazarowej. Chodniki zostaną wymienione wszędzie tam, gdzie wymaga tego ich stan. Łącznie to 850 metrów nowych traktów.

Położenie betonowych nawierzchnie wymaga czasu, a krawężniki są niezbędnym elementem nowej nawierzchni. Dlatego wykonawca rozpoczął remont właśnie od tych robót. W następnym etapie zostanie ułożonych 6 tys. mkw. nowego asfaltu. Estetykę traktu podniesie pięć nowych drzew, które uzupełnią szpaler zieleni wzdłuż ul. Zachodniej.

ZOBACZ TAKŻE