Remonty dróg w Łodzi. Przybyszewskiego, Zakładowa, Demokratyczna i inne [RAPORT]

Przybyszewskiego na finiszu, Zakładowa na półmetku, Demokratyczna z nowymi chodnikami. Sprawdź, jak postępują remonty dróg w Łodzi.

remontu ulicy w Łodzi
Remonty dróg w Łodzi. Ul. Zakładowa, fot. LODZ.PL
6 zdjęć
remontu ulicy w Łodzi
remontu ulicy w Łodzi
remontu ulicy w Łodzi
remontu ulicy w Łodzi
remontu ulicy w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Trwa remontowa ofensywa na drogach w Łodzi. Z trzynastu wytypowanych do wymiany nawierzchni, prace prowadzone są na pięciu ulicach. Część z nich jest już na ukończeniu, a kolejne dwa remonty rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu.

Przybyszewskiego na finiszu

Remont Przybyszewskiego jest już na ostatniej prostej. Wykonawca reguluje studzienki i wpusty, aby w kolejnych dniach przystąpić do układania ostatniej warstwy asfaltu. Dwie pozostałe warstwy nawierzchni są już ułożone na całej długości remontowanego odcinka od ronda Sybiraków do Książąt Polskich.

Również po sąsiedzku na Zakładowej prace są już mocno zaawansowane. Ułożono już nową nawierzchnię na całej długości remontowanego odcinka pomiędzy Hetmańską a Książąt Polskich. Po wykonaniu niezbędnych prac wykonawca przeniesie się na drugą połowę jezdni.

Demokratyczna z nowymi chodnikami

Na ul. Demokratycznej mamy już gotowe chodniki na pierwszym odcinku od Bartoszewskiego do Granicznej. Wykonano również nowy peron przystankowy i ułożono krawężniki. Wykonawca pracuje też nad przygotowaniem drogi do ułożenia nowej nawierzchni oraz przy wymianie krawężników na dalszym odcinku w stronę Starorudzkiej.

Zmiany dla pasażerów MPK Łódź

Natomiast już w środę, 8 listopada rozpocznie się kolejny remont. Tym razem na ul. Złotno, gdzie wymieniona zostanie nawierzchnia od Legnickiej do pos. nr. 135 i pomiędzy Kirasjerów a granicą miasta. Prace prowadzone będą połówkowo, a ruch odbywać się będzie tylko w jednym kierunku. Ulicą Złotno pojedziemy jedynie w stronę Konstantynowa Łódzkiego. Jadąc do centrum, trzeba będzie skorzystać choćby z ul. Podchorążych. Tak też pojadą autobusy linii 72, które z Janowa bez zmian dojadą do krańcówki Huta Jagodnica, a z powrotem pojadą ul. Szczecińską i Podchorążych do Złotno.

W drugiej połowie tygodnia rozpoczną się też prace na ul. Wałowej. Nowa nawierzchnia wykonana zostanie na całym węźle z ul. Rokicińską. Prace również prowadzone będą pod ruchem.

ZOBACZ TAKŻE