Remonty ulic na osiedlach. Tabelowa i Zajęcza będą gotowe jeszcze w grudniu [ZDJĘCIA]

Kończy się modernizacja kolejnych osiedlowych ulic. Drogowcy pracujący na Zajęczej i Tabelowej przygotowują się już do odbiorów technicznych.

Remont Tabelowej
Na Tabelowej trwają już ostatnie prace. Finał inwestycji w grudniu
12 zdjęć
Remont Tabelowej
Remont Tabelowej
Remont Tabelowej
Remont Tabelowej
Remont Tabelowej
ZOBACZ
ZDJĘCIA (12)

- Na ulicy Zajęczej trwają prace wykończeniowe i porządkowe, a wykonawca ulicy Tabelowej buduje zjazdy do posesji. Robotników zobaczymy również przy zagospodarowywaniu terenów zielonych. Planujemy, że w połowie grudnia wystartują odbiory obu  inwestycji - zapewnia Marcin Sośnierz, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Jak się zmieniły Tabelowa i Zajęcza?

Ulica Zajęcza została przebudowana na odcinku od ul. Strusiej do ul. Kasztelańskiej. Zakres modernizacji objął przebudowę jezdni, chodników i budowę bezpiecznych zjazdów do posesji. Ponadto wybudowane zostały miejsca postojowe oraz wykonane zostało odwodnienie układu drogowego. Przy ulicy pojawiło się nowe oświetlenie. Ulica Tabelowa doczekała się przebudowy na odcinku od ul. Przestrzennej do ul. Atutowej. Przy obu ulicach nie zabraknie nowej zieleni, a istniejące trawniki oraz krzewy zostaną poddane pielęgnacji.

Wartość inwestycji w ulicy Zajęczej – 2,9 mln, zaś w Tabelowej – 800 tys.  Remonty są realizowane w ramach łódzkiego planu dla osiedli.

ZOBACZ TAKŻE