Rossmann wspiera Centrum Zdrowia Matki Polki. Lepsze warunki dziecięcej neurologii

Firma Rossmann, świętująca w tym roku 30-lecie swojej działalności w Polsce, kwotą 15 mln zł wesprze projekt odnowienia i rozbudowy Kliniki Neurologii Rozwojowej i Epileptologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.

Centrum Zdrowia Matki Polki budynek
Rossmann wspiera Centrum Zdrowia Matki Polki

Placówka zajmuje się leczeniem chorób układu nerwowego u dzieci od pierwszych dni życia do osiągnięcia dorosłości. Diagnozuje i leczy nowatorskimi metodami młodych pacjentów cierpiących m.in. na SMA (rdzeniowy zanik mięśni), stwardnienie rozsiane i padaczkę lekooporną. Choć pacjenci dosłownie oblegają klinikę (w 2018 r. w klinice hospitalizowano ok. 1700 pacjentów, w 2022 r. przyjęto blisko 3000 dzieci, obecnie na leczenie w oddziale czeka ok. 1500 osób), nie była ona remontowana od 1989 r., czyli od dnia otwarcia ICZMP.  W klinice jest ciasno, dysponuje ona tylko 26 łóżkami.

– Dzięki tym funduszom zostaniemy przeniesieni do nowych pomieszczeń, co powoli nam zapewnić o wiele bardziej komfortowe warunki małym pacjentom i ich rodzicom – mówi dr Łukasz Przysło, kierujący Kliniką Neurologii Rozwojowej i Epileptologii ICZMP. – Zamiast w salach wieloosobowych będą zajmowali „jedynki” z łazienkami. Dla porównania – obecnie na oddziale jest jedna ogólnodostępna łazienka z prysznicem. Do 32 zwiększy się liczba łóżek. Powstaną także w pełni profesjonalne izolatki oraz nowe sale zabiegowe, z czego jedna do punkcji lędźwiowej – zabiegu, który jest naszą codziennością. Pojawią się odrębne przestrzenie dla neurologopedów i neuropsychologów, a także do neurorehabilitacji. Będziemy mogli sobie pozwolić na plac zabaw przyjazny także tym dzieciom, które mają poważne ograniczenia ruchowe.  

Przygotowanie nowych pomieszczeń dla kliniki potrwa do 2025 r.

ZOBACZ TAKŻE