SKS Start zyska nowe życie. To będzie miejsce sportu, rozrywki i handlu [ZDJĘCIA]

Od 1 lipca 2024 r. teren dotychczasowego klubu SKS Start, przy ul. świętej Teresy od Dzieciątka Jezus 56/58, znalazł się pod administracją Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Obiekt SKS Start
Obiekt SKS Start
13 zdjęć
Obiekt SKS Start
Obiekt SKS Start
Obiekt SKS Start
Obiekt SKS Start
Obiekt SKS Start
ZOBACZ
ZDJĘCIA (13)

Miasto Łódź od lat zabiegało o to, by odzyskać obiekt i uratować go przed dalszą dewastacją. Osoby prowadzące tam działalność handlową będą miały zapewnioną ciągłość funkcjonowania. Za kilka miesięcy opracowany zostanie też szczegółowy plan renowacji tego miejsca. Ma to być teren dla sportu, handlu i rozrywki, inwestycji deweloperskich tutaj nie będzie.

Obiekt służy nie tylko celom sportowym. Od lat jest wykorzystywany przez lokalnych przedsiębiorców, dzięki czemu stał się ważnym punktem na mapie handlowej Łodzi. Kultowa Giełda Kwiatowa oraz wiele innych działalności pozostanie na „Starcie”.

Przedstawiciele miasta spotkają się też z mieszkańcami okolicznych osiedli, żeby przekazać im najważniejsze informacje dotyczące planów wobec terenu "Startu". W najbliższych miesiącach zostanie powołany komitet, którego zadaniem będzie opracowanie planu modernizacji obiektu.

ZOBACZ TAKŻE