Stadium of the Year 2022. Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi zajął 3. miejsce

Portal Stadiony.net poinformował o wynikach plebiscytu „Stadium of the Year 2022”. Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi zajął 3. miejsce.

Stadium of the Year 2022. Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi zajął 3. miejsce
Stadium of the Year 2022. Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi zajął 3. miejsce

„Stadium of the Year” to plebiscyt poświęcony nowym lub kompletnie przebudowanym stadionom. Od 2011 roku organizowany jest przez redakcję portalu stadiony.net. W tegorocznym konkursie o tytuł „Stadionu 2022 roku” walczyło aż 36 obiektów z całego świata. Dwa spośród nich wybudowano w Polsce: Stadion Miejski im. W. Króla w Łodzi oraz Stadion Miejski im. Floriana Krygiera w Szczecinie.

 W tym roku oddano łącznie 24 524 ważnych głosów, a Stadionem Roku 2022 została… OPAP Arena! Ateński stadion pokonał silną konkurencję i znalazł się w gronie trzynastu dotychczasowych zwycięzców konkursu Stadium of the Year  –  informują organizatorzy plebiscytu. 

Stadion Miejski im. Władysława Króla zajął trzecie miejsce, a wyprzedził go drugi spośród polskich stadionów biorących udział w plebiscycie. Co ciekawe, nawet gdyby zsumowano ze sobą wszystkie oddane w Polsce głosy, nie udałoby się wyprzedzić OPAP Arena. Dlaczego to właśnie ten obiekt zwyciężył?

Wysiłek oraz zjednoczenie, jakim wykazali się fani AEK Ateny oraz inni sympatycy areny podczas głosowania na stadion roku, jest godne podziwu. Oprócz ruchu kibicowskiego OPAP Arena jest po prostu pięknym, zgrabnym i wpisującym się w otoczenie obiektem. Robi wrażenie wizualnie oraz estetycznie, co niewątpliwie zachęciło również osoby z innych krajów do przekazania jednego ze swoich głosów na OPAP Arenę – czytamy na stronie stadiony.net.

ZOBACZ TAKŻE