Strefa przemysłowa Chocianowice. Hillwood buduje już pierwszy magazyn [ZDJĘCIA]

Krystalizuje się nowa strefa przemysłowa powstająca na Chocianowicach, gdzie dla aktywności gospodarczej łódzki magistrat przygotowuje teren o powierzchni aż 185 ha!

fot. ŁÓDŹ.PL
Strefa przemysłowa Chocianowice. Rośnie pierwsza inwestycja, powstaną drogi
5 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Rzuca się w oczy szybko postępująca pierwsza inwestycja na tym terenie, którą realizuje firma Hillwood – jeden z największych deweloperów powierzchni produkcyjno-magazynowych. Przy drodze krajowej nr 14, w pobliżu Centrum Handlowego Port Łódź, wznosi ona nowoczesny magazyn o powierzchni ponad 97 tys. mkw.  (planowany termin oddania do użytku to lipiec 2023 r.). W ramach tego projektu inwestor przebuduje też układ drogowy, co umożliwi wjazd na teren obiektu od strony ronda Pietrzaka oraz wyjazd na drogę krajową nr 14, która stanowi dojazd do drogi ekspresowej S-14.

Kolejne inwestycje w Chocianowicach

Miasto w tym momencie realizuje w formule „zaprojektuj i wybuduj” rozbudowę ul. Nad Dobrzynką, która będzie stanowiła dojazd do strefy przemysłowej na Chocianowicach od strony zachodniej. Rozstrzygnięto już przetarg, w którym wyłoniono wykonawcę opracowania dokumentacji projektowej. Przygotowany przez miasto projekt mają realizować inwestorzy prywatni, którzy obok Hillwood Polska będą chcieli prowadzić tam działalność gospodarczą. Lista zainteresowanych już się wydłuża, choć przed podpisaniem wiążących umów nie można jeszcze ujawnić konkretów.

ZOBACZ TAKŻE