Prologis wybuduje w Łodzi fabrykę dla Ziehl-Abegg. Praca dla 400 osób!

Prologis wybuduje fabrykę o powierzchni 17 tys. mkw. dla firmy Ziehl-Abegg w Prologis Park Łódź. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na 1 czerwca 2023 roku. Za nami uroczystość wbudowania symbolicznego kamienia węgielnego.

Nowa fabryka Prologis w Łodzi
Prologis wybuduje w Łodzi fabrykę dla Ziehl-Abegg. To 17 tys. mkw. przestrzeni użytkowej
6 zdjęć
Nowa fabryka Prologis w Łodzi
Nowa fabryka Prologis w Łodzi
Nowa fabryka Prologis w Łodzi
Nowa fabryka Prologis w Łodzi
Nowa fabryka Prologis w Łodzi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Ziehl-Abbeg, jedna z wiodących firm w dziedzinie wentylacji, sterowania i techniki napędowej, wynajmie 17 tys. mkw. kwadratowych w obiekcie typu BTS na terenie Prologis Park Łódź. W nowo budowanej fabryce zatrudnienie znajdzie 400 osób. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na 1 czerwca 2023 roku.

– Megatrendy takie jak cyfryzacja, zmiany klimatyczne i urbanizacja wymagają znacznego zwiększenia naszych mocy produkcyjnych. Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować około 50 mln euro w nowy zakład produkcyjny w Łodzi. Zakładamy stworzenie od 300 do 400 nowych miejsc pracy w ciągu pięciu lat  – powiedział Joachim Ley, COO Ziehl-Abegg.

Prologis – budynek przyjazny środowisku

Nowy magazyn będzie wyposażony w najnowsze rozwiązania oferowane przez Ziehl-Abegg. Cała powierzchnia dachu będzie przygotowana pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo w budynku zostaną umieszczone destryfikatory, które umożliwią odzyskiwanie ciepła poprzez ściąganie nagrzanego powietrza z poziomu sufitu na niższe partie pomieszczenia. Istnieje także możliwość instalacji pomp ciepła. Nawet 12,5% oświetlenia będzie stanowiło naturalne światło dzienne – zarówno w biurze, jak i w hali. Budynek będzie charakteryzował się zwiększoną izolacją termiczną ścian oraz dachu, przez co znacznie ograniczy zużycie energii potrzebnej na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń. W ramach inicjatywy PARKlife planowane jest także zagospodarowanie terenów zielonych, włącznie z budową boiska do gier zespołowych.

ZOBACZ TAKŻE