Superpuchar siatkarek w Sport Arenie. Przyjdź na mecz i wspieraj ŁKS Łódź!

Już środę, 25 października, w Łodzi najlepsze polskie drużyny powalczą o pierwsze w tym sezonie trofeum. W starciu o Al-Ko Superpuchar Polski Kobiet zmierzą się mistrz Polski ŁKS Commercecon Łódź i zdobywca Pucharu Polski Chemik Police. Kibice liczą na bardzo ciekawe widowisko. Niestety, na razie faworytem jest Chemik, który na początku sezonu prezentuje lepszą formę od łodzianek.

Siatkarki ŁKS Łódź
Superpuchar siatkarek w Sport Arenie

Mecz o Superpuchar już po raz drugi zawita do Łodzi. Ostatni raz zdobywcy najwyższych trofeów bili się tu o prym 5 lat temu. W 2018 r. naprzeciwko siebie stali ówczesny mistrz Polski Chemik Police i zdobywca pucharu Grot Budowlani Łódź. Zwyciężyły łodzianki. Czy siatkarkom ŁKS uda się powtórzyć ten sukces? Sporo zależy od tego, czy przez tydzień zdążą doszlifować formę, bo ta doskonała nie jest.

Kłopoty z formą

Łódzkie Wiewióry na początku sezonu zaliczyły falstart. Na inaugurację rozgrywek Tauron Ligi wysoko przegrały w derbach z Budowlanymi. Później co prawda wygrały z Pałacem Bydgoszcz, ale przez część meczu miały pod górkę. Oddały także jednego seta. Wygraną w drugim spotkaniu po części zawdzięczają błędom przeciwnika, który przyjechał do Łodzi bez swojej podstawowej libero. W letniej przerwie gdzieś zniknęła skuteczność ŁKS-u w ataku, a blok stał się mniej szczelny. Widać, że łodzianki nie są także do końca zgrane. Choć trzon drużyny stanowią gwiazdy z poprzedniego, mistrzowskiego składu, to do zespołu dołączyły choćby dwie przyjmujące. Na dotarcie potrzeba czasu. – Nie powinnyśmy oddać tego jednego seta (w meczu z Pałacem – przyp. red.), ale cieszy sama wygrana, wychodziło nam coraz więcej rzeczy i myślę, że teraz będzie już tylko lepiej – mówiła po ostatnim meczu przyjmująca Aleksandra Dudek. 

– Przekonałyśmy się, że nie możemy żyć chwałą poprzedniego sezonu, ale musimy przeć do przodu i nie przestawać naciskać – wtórowała jej atakująca Valentina Diouf.

Mocny Chemik

Tymczasem Chemik aż takich problemów z „rozkręcaniem się” nie ma. Zespół wygrał dwa pierwsze mecze ze Stalą Mielec i Grupą Azoty Akademia Tarnów, i to wygrał wysoko. Wręcz zmiażdżył oba zespoły. Nic dziwnego. Zespół z Polic wzmocnił się latem – do drużyny dołączyły m.in. dwie znakomite zawodniczki, które dobrze zna łódzka publiczność: siatkarka ŁKS-u Martyna Grajber i trzon zespołu Budowlanych, brązowych medalistów mistrzostw Polski, Monika Fedusio. Zawodniczka ta zdążyła już się z resztą pokazać z dobrej strony kibicom w Policach. W ostatnim meczu zdobyła 11 punktów i była jedną z najlepiej punktujących zawodniczek w drużynie. Do Polic dołączyła także gwiazda Tauron Ligi sprzed dwóch sezonów – Bruna Honorio. Z takim składem wygrać na pewno nie będzie łatwo.

Bilety w sprzedaży

Kibice z pewnością nie liczą na łatwą wygraną którejkolwiek z drużyn, oczekują wspaniałego meczu i zaciętego widowiska. Tym bardziej że miejsce spotkania jest szczególne – bitwa o Superpuchar odbędzie się w Sport Arenie. Siatkarki ŁKS czekają na głośny doping swoich kibiców. Wsparcie fanów może przecież bardzo pomóc łodziankom w pokonaniu rywalek, które bez wątpienia będą jednymi z głównych przeciwniczek w walce o medale. Bilety na mecz są jeszcze dostępne i można je kupić na platformie e-bilety.

ZOBACZ TAKŻE