Szlifowanie formy. Gdzie na obozy przygotowawcze pojadą piłkarze Widzewa Łódź i ŁKS?

Piłkarze wciąż są na urlopach, jednak w gabinetach klubowych praca wre. Prócz domykania transferów trwa dopinanie kwestii obozów przygotowawczych. Gdzie szlifować formę będą Widzew i ŁKS?

Piłkarz Widzewa i piłkarz ŁKS

Zespół Daniela Myśliwca wróci do gry 17 czerwca. Wtedy na boiskach przy ul. Małachowskiego odbędzie się inauguracyjny trening. Pierwszy mikrocykl potrwa do 22 czerwca, kiedy to Widzewiacy zagrają grę kontrolną. Ich przeciwnikiem będzie beniaminek Ekstraklasy GKS Katowice. Drugim sparingpartnerem będzie również zespół, który awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli Motor Lublin. Ten mecz odbędzie się 29 czerwca. Następnie Widzew wyjedzie na obóz do Opalenicy. W jego trakcie RTS zagra jedną grę kontrolną z Banikiem Ostrava. Po powrocie do Łodzi zespół z al. Piłsudskiego 138 spotka się z jeszcze jednym przedsezonowym rywalem, który nie jest ustalony. Ekstraklasa wystartuje w weekend 19–22 lipca, a pierwszym przeciwnikiem Czerwono-Biało-Czerwonych będzie Stal Mielec.

Wiele niewiadomych

W Łódzkim Klubie Sportowym jest zdecydowanie więcej niewiadomych niż u sąsiadów. Po relegacji do Fortuna 1. Ligi Rycerze Wiosny przeprowadzili czyszczenie szatni. Zmiany będą również na ławce trenerskiej. Z prowadzenia pierwszej drużyny zrezygnował Marcin Matysiak. Robert Graf, wiceprezes do spraw sportowych, powiedział, że przed obozem chce mieć kadrę zamkniętą w co najmniej 80%. ŁKS do treningów wróci 19 czerwca. Dziesięć dni później rozegrany zostanie pierwszy sparing. Zespół spod znaku przeplatanki tradycyjnie spędzi letni obóz w Woli Chorzelowskiej. Tam zaplanowane są dwie gry kontrolne – ze Stalą Mielec i Puszczą Niepołomice. Ostatni sprawdzian 13 lipca. Podobnie jak Widzew, ŁKS ligowe zmagania zacznie w weekend 19–22 lipca.

ZOBACZ TAKŻE