Szpital Barlickiego przestanie być zmorą dla kierowców. Powstanie tu duży parking

Mamy dobrą wiadomość dla pacjentów szpitala Barlickiego. Jeden z najważniejszych szpitali w Łodzi zyska w końcu parking z prawdziwego zdarzenia.

Szpital Barlickiego - fot. ŁÓDŹ.PL
Obok szpitala Barlickiego powstanie duży parking dla pacjentów , fot. ŁÓDŹ.PL

Pacjenci i ich rodziny odwiedzające szpital kliniczny nr 1 im. Norberta Barlickiego przy ul. Kopcińskiego miały spory problem z dojazdem tam samochodem. Miejsc postojowych w okolicach ulicy Narutowicza jest niewiele, a w większości i tak zajmują je okoliczni mieszkańcy. Z kolei na dziedzińcu budynku szpitala panował wieczny tłok. Pozostawał jedynie tramwaj lub autobus. To ma się jednak wkrótce zmienić. Trwają już prace wyburzeniowe pod plac, gdzie powstaną dodatkowe miejsca dla samochodów.

Parking jeszcze w tym roku

Popularny szpital Barlickiego w Łodzi należy do Uniwersytetu Medycznego i to władze uczelni podjęły decyzję o wyburzeniu budynków w pobliżu placówki, które były już w kiepskim stanie. 

- Uczelnia zdecydowała się wyburzyć budynki sąsiadujące ze szpitalem. Ich stan techniczny był zły, a jednostki, które je zajmowały, zostały przeniesione do innych lokalizacji - mówi Joanna Orłowska rzecznik “UMED-u”. 

I to właśnie w miejscu burzonych już budynków będzie można zostawić samochód. W sumie powstanie 1300 metrów kwadratowych parkingu. - Plac zostanie uprzątnięty, utwardzony i przeznaczony na miejsca parkingowe m.in. dla pacjentów szpitala — dodaje Joanna Orłowska. Prace wyburzeniowe już się zaczęły i posuwają się bardzo szybko. Jak przewiduje Uniwersytet Medyczny, mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Szpital bardzo ważny dla Łodzi

Szpital Barlickiego to wyjątkowo ważna łódzka placówka medyczna. Nie tylko dlatego, że uczą się w nim przyszli lekarze. Również dlatego, że ma doskonałą pulmonologię, a także oddział okulistyczny, czy chirurgię. Leczyć mogą się również w nim dzieci z alergiami i chore na astmę. Trafiają też do niego pacjenci chorzy na Covid-19. Także ci, których stan jest bardzo ciężki.

ZOBACZ TAKŻE