Bohaterki można zgłaszać (lub mogą zgłaszać się same) na adres mailowy ludziefabryki@gmail.com. Zgłoszenie powinno zawierać:
- Imię lub imię i nazwisko
- Stanowisko pracy i zakład pracy, okres zatrudnienia
- Zdjęcie osoby i ewentualnie zakładu pracy
- Tekst osobisty: o tym, jak bohaterka opowiadała o pracy, jak praca wpływała na jej życie rodzinne
- Kilka ciepłych słów od siebie
Wspomnienia pojawią się na Facebooku i Instagramie, a w przyszłości również na stronie www.ludziefabryki.pl oraz w specjalnej zakładce www.muzeumfabryki.pl. Historie i wspomnienia można zgłaszać do 30 czerwca 2023 r.
Organizatorzy zapraszają również młodzież i dzieci do wykonania wersji analogowej – albumu „Moja babcia/ciocia też była włókniarką". Album powinien powstać w formacie A3 – z tekstem, zdjęciem, może być dowolnie ozdobiony. Dostarczone albumy wezmą udział w konkursie. Wszystkie zostaną zdigitalizowane i dołączone do „Atlasu włókniarek łódzkich". Albumy należy wykonać do końca roku szkolnego i dostarczyć do Muzeum Fabryki. Rozdanie nagród na początku września.
Uroczyste podsumowanie „Atlasu włókniarek łódzkich" nastąpi podczas 600. Urodzin Łodzi. Akcja uzupełniania Atlasu będzie kontynuowana. Atlas powstaje w ramach projektu „Między strajkowaniem a świętowaniem – świat łódzkich włókniarek" realizowanego dzięki wsparciu z budżetu Miasta Łodzi.
Więcej szczegółów znajdziecie na profilu FB Ludzie Fabryki.