Teatropolis 2025. Poznaliśmy datę trzeciej edycji Festiwalu Sztuki Aktorskiej [SZCZEGÓŁY]

Kolejna, trzecia już edycja Festiwalu Sztuki Aktorskiej Teatropolis rozpocznie się 21 marca 2025 roku. Wielki finał organizatorzy szykują – jak zwykle – na Międzynarodowy Dzień Teatru, który wypada 27 marca.

Teatropolis
Teatropolis

Tym razem festiwal będzie gościł artystów, którzy wystąpią w dwóch kategoriach: Monodram oraz Mała Forma Teatralna. Zrezygnowano z kategorii Debiut.

Do tegorocznej, drugiej edycji festiwalu zgłosiło się 57 przedstawień. 9 wystartowało w konkursie, a dodatkowo widzowie obejrzeli kilka pokazów mistrzowskich. W sumie na widowni zasiadło 3600 widzów. W Centrum Festiwalowym zorganizowano kilkanaście spotkań z artystami, a także kilka wydarzeń towarzyszących, jak chociażby konkurs na plakat zainicjowany przez Andrzeja Pągowskiego. To pokazuje, że Teatropolis to nie tylko uczta teatralna, ale też wydarzenie, które jest ważne dla całej łódzkiej kultury i dla łodzian.

Podczas spotkania z dziennikarzami organizatorzy przyszłorocznej edycji Festiwalu Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS opowiadali o kolejnej edycji festiwalu i wprowadzonych zmianach. Odbędzie się ona w przyszłym roku, w dniach od 21 do 27 marca na Scenie Monopolis. Będzie tym samym o jeden dzień dłuższa od tegorocznej. Andrzej Seweryn, dyrektor artystyczny festiwalu, zaprezentował główne założenia najbliższej edycji. Zdecydowano się zmienić kategorie, w których oceniani będą artyści oraz ograniczono liczbę spektakli do 8.

– Uznaliśmy, że nie będziemy kontynuować festiwalu z podziałem na kategorie Debiut i Open. Od następnej edycji będzie podział na Monodram i Mała Forma Teatralna, czyli spektakle wykonane przez 2-3 osoby, nie licząc osób wspomagających, na przykład muzyków. W każdej kategorii w konkursie pokażemy po 4 spektakle. Nie zmienia się data zgłaszania spektakli do konkursu, zainteresowani mają czas do 15 listopada – mówił Andrzej Seweryn.

ZOBACZ TAKŻE