Teatropolis - nowy festiwal teatralny w Monopolis. Dyrektorem jest Andrzej Seweryn

W Monopolis startuje nowy festiwal teatralny - Festiwal Sztuki Aktorskiej Teatropolis, którego dyrektorem został Andrzej Seweryn. Dla najlepszych wykonawców przygotowano nagrody finansowe oraz możliwość wpisania spektaklu do repertuaru Sceny Monopolis w kolejnym sezonie teatralnym!

Teatropolis
Dla zwycięzców w każdej kategorii przewidziano możliwość wpisania spektaklu do repertuaru Sceny Monopolis w kolejnym sezonie teatralnym

Festiwal Sztuki Aktorskiej Teatropolis wystartuje 24 marca 2023 r. na Scenie Monopolis. Współorganizatorem jest Fundacja Kultury i Sztuki „Taki jestem”, inicjatorem – Krzysztof Witkowski – prezes zarządu Virako, a funkcję dyrektora artystycznego i przewodniczącego jury objął wybitny aktor, Andrzej Seweryn. – Teatropolis to miejsce debaty o sztuce aktorskiej. Dialog był zawsze i wszędzie elementem postępu – mówi Andrzej Seweryn. – Wielki teatr istnieje także na scenie kameralnej – dodaje.

Małe formy i wyjątkowe nagrody

Wydarzenie ma promować małe formy teatralne – w konkursowym spektaklu na scenie może pojawić się do trzech aktorów. Tematyka prezentowanych przedstawień jest dowolna.

Do udziału w festiwalu Monopolis zaprasza artystów w dwóch niezależnie ocenianych kategoriach. Debiuty skierowane są do młodych twórców do 26. roku życia, natomiast w kategorii Open zgłosić się może każdy. W obu kategoriach przyznane zostaną nagrody Grand Prix festiwalu. Oprócz statuetki zwycięzcy otrzymają również nagrody finansowe: 20 tys. zł dla zwycięzcy w kategorii Open i 10 tys. zł dla zwycięzcy w kategorii Debiuty. Dodatkowym wyróżnieniem będzie możliwość wpisania wybranych przedstawień do repertuaru Sceny Monopolis w kolejnym sezonie teatralnym. Formuła festiwalu przewiduje także możliwość interakcji z widzami, którzy przyznają swoje nagrody w każdej z kategorii.

Jak się zgłosić?

Regulamin pierwszej edycji festiwalu Teatropolis dostępny jest na stronie www.monopolis.pl. Na zgłoszenia organizator czeka do 20 stycznia 2023 r. Spośród nadesłanych aplikacji wyłonione zostaną po cztery spektakle w każdej kategorii (Debiut i Open), które będą wystawione dla festiwalowej publiczności w Scenie Monopolis w dniach 24–26 marca 2023 r. Jury festiwalowe pod przewodnictwem Andrzeja Seweryna wyłoni zwycięzców, których poznamy 27 marca 2023 r. w Międzynarodowym Dniu Teatru podczas uroczystej gali połączonej z zaproszonym spektaklem mistrzowskim.

ZOBACZ TAKŻE