Terapia z pszczołami. Uniwersytet Łódzki ma dom do apiterapii. Na czym polega?

Na terenie kampusu Uniwersytetu Łódzkiego pojawił się domek do apiterapii. To mieszkanie dla pszczół posłuży studentom w celach leczniczych.

fot. UŁ
Uniwersytet Łódzki ma dom do apiterapii. Na czym polega?

Apiterapia to jedna z metod medycyny naturalnej, która wykorzystuje bogate właściwości lecznicze produktów powstałych dzięki pszczołom, m. in. miodu, mleczka pszczelego, jadu czy właśnie powietrza. Wdychanie go nazywamy uloterapią. 

Na terenie kampusu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego stanął domek do apiterapii. Z wyglądu przypomina saunę. Zbudowany jest z drewna, a jego podłoże wypełniają cztery szuflady z ulami, w których mieszkają pszczoły. Nad nimi znajduje się zabezpieczająca przed owadami siatka.

Terapeutyczna sesja z pszczołami

Sesje oddychania powietrzem z pszczelich uli trwają około 10-15 minut. Spędzanie czasu w pomieszczeniu pełnym pszczelego powietrza wpływa pozytywnie na wiele chorób i dolegliwości. Wspiera także działanie układu odpornościowego i oddechowego. 

Korzystanie z domku do apiterapii jest dostępne tylko dla studentów UŁ, jednak władze uczelni planują w przyszłości udostępnić go także mieszkańcom.

ZOBACZ TAKŻE