Ule z dachu EC1 można podglądać na żywo. Wprowadziły się tam nowe pszczoły

Jesienią na dachu EC1 zamontowano pięć uli, wiosną dołączyło do nich kolejnych pięć. Teraz mieszkające w pasiece pszczoły można podglądać na żywo, dzięki zamontowanym tam kamerom.

fot. ŁÓDŹ.PL
Pszczoły mieszkające na dachu EC1 można podglądać na żywo
7 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Na monitoring w pasiece składają się trzy minikamery: pierwsza obserwująca wylotek, druga - pszczoły zbliżające się do ula i trzecia - umieszczona wewnątrz ula, na jego dennicy. Wnętrze oświetlane jest czerwonym światłem, niewidocznym dla pszczół. Wkrótce w ulu umieszczona zostanie także ramka z kilkudziesięcioma czujnikami temperatury, dzięki której będzie można obserwować jej rozkład. Będzie to szczególnie ciekawe zimą, gdy pszczoły zawiążą kłąb zimowy, w którego środku będą utrzymywały stałą temperaturę. I to nawet w czasie poważnych mrozów!

Poznaj pszczoły w EC1

Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza na warsztaty, podczas których można zgłębiać tajniki życia pszczół. Prowadzą je oczywiście doświadczeni pszczelarze. Uczestniczki i uczestnicy mogą zobaczyć prawdziwy sprzęt pszczelarski, własnoręcznie zbudować dom dla owadów lub wykonać świeczkę z prawdziwego wosku pszczelego. Można także odwiedzić znajdującą się na dachu EC1 pasiekę i podglądać z bliska życie tych fascynujących owadów.

ZOBACZ TAKŻE