The Royal Moscow Ballet – najlepszy rosyjski balet w klubie Wytwórnia

Korona rosyjskiego baletu – The Royal Moscow Ballet po raz kolejny zachwyci polską publiczność. Ceniony na całym świecie zespół baletowy zaprezentuje wyjątkowy spektakl „Jezioro Łabędzie” w klubie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) we wtorek (1 lutego).

mat. prasowe
The Royal Moscow Ballet wystąpi w klubie Wytwórnia

„Jezioro Łabędzie” w wykonaniu rosyjskiego baletu to klasyka, będąca obowiązkową pozycją dla wszystkich entuzjastów sztuki, piękna i wzruszeń. Najlepsi tancerze świata, kultowa muzyka wybitnego kompozytora Piotra Czajkowskiego, piękne stroje i scenografia oraz bajkowa opowieść, która wzrusza od pokoleń – tej uczty dla zmysłów nie można przegapić!

Legendy o rosyjskim balecie znane są na całym świecie: o rygorze panującym w szkołach baletowych, godzinach morderczych ćwiczeń i morzu wylewanych łez słyszał chyba każdy. Jednak właśnie dzięki tym wyrzeczeniom rosyjskich baletnic teraz możemy podziwiać ich kunszt techniczny w najznakomitszych formacjach baletowych, takich jak The Royal Moscow Ballet. Zespół ten zrzesza bowiem tylko tancerzy na najwyższym światowym poziomie.

Założony w 1997 r. zespół zjeździł już Europę, Azję, a nawet został pierwszym rosyjskim baletem, który ze swoją trasą dotarł aż do wschodniej Afryki! Wyjątkowe spektakle tej formacji to rozrywka na najwyższym poziomie, która na swoich występach gromadzi i zachwyca zarówno znawców sztuki baletu, jak i jej zupełnych laików oraz największe osobistości, celebrytów, polityków czy prezydentów państw, które odwiedza zespół.

Dostępne są jeszcze bilety na wtorkowy występ w cenie 175 zł (balkon) i 195 zł (parter).

ZOBACZ TAKŻE