Torowisko na Konstantynowskiej gotowe. Powrót tramwaju do Konstantynowa coraz bliżej [ZDJĘCIA]

Na ul. Konstantynowskiej do finiszu zbliżają się prace nad przywróceniem tramwaju linii 43 łączącego Łódź z Konstantynowem Łódzkim. Torowisko wraz z siecią trakcyjną jest już ułożone na całej trasie od granic miasta w stronę centrum.

Remont Konstantynowskiej - gotowe torowisko
Torowisko na Konstantynowskiej jest już gotowe
19 zdjęć
Remont Konstantynowskiej - gotowe torowisko
Remont Konstantynowskiej - gotowe torowisko
Remont Konstantynowskiej - gotowe torowisko
Remont Konstantynowskiej - gotowe torowisko
Remont Konstantynowskiej - gotowe torowisko
ZOBACZ
ZDJĘCIA (19)

Ostatnie prace prowadzone są na odcinku od ul. Krańcowej do ul. Krakowskiej - trwa ustawianie krawężników, budowa kanału technologicznego i wykańczanie zjazdów do posesji. Drogowców zobaczymy również przy usuwaniu kolizji elektroenergetycznych przy skrzyżowaniu ul. Konstantynowskiej z ul. Krańcową. Zakończyły się już natomiast roboty na wszystkich trzech mostach oraz przy budowie podstacji trakcyjnej.

Jaka będzie nowa ulica Konstantynowska?

Przebudowa torowiska tramwajowego z Łodzi do Konstantynowa Łódzkiego to bardzo ważny projekt dla rozwoju komunikacji miejskiej. Obejmuje nie tylko modernizację torów i przystanków, ale również budowę nowych mostów i poprawę systemu sterowania ruchem. Nowe torowisko i trakcja powstają wzdłuż ul. Konstantynowskiej w Łodzi aż do pl. Wolności w Konstantynowie Łódzkim. W sumie modernizacja objęła 7 km, na które składają się dwa odcinki. Łódzka część ul. Konstantynowskiej – od ul. Krakowskiej do ul. Przygranicznej – oraz konstantynowska – od ul. Przygranicznej do pl. Wolności w Konstantynowie Łódzkim. Wzdłuż ul. Konstantynowskiej nie zabraknie zieleni - zasadzonych zostanie tu blisko 100 drzew, ponad 6 tys. krzewów i 900 różnych gatunków traw i bylin. 


Projekt pn. "Kompleksowa modernizacja linii tramwajowej w ul. Konstantynowskiej na odcinku od pętli tramwajowej „Zdrowie” do granic miasta wraz z infrastrukturą towarzyszącą"
realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.03.01.01-10-0002/21-00 zawartej w dniu 27 października 2021 roku. Projekt realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE