Trwa nabór do uniwersytetów trzeciego wieku. Sprawdź, jak się zapisać

Ruszył nabór na nowy semestr na łódzkich uniwersytetach trzeciego wieku. Pęd do wiedzy u łódzkich seniorów jest ogromny!

Uniwersytet Trzeciego Wieku czeka na chętnych - fot. LODZ.PL
Uniwersytet Trzeciego Wieku czeka na chętnych , fot. LODZ.PL
3 zdjęcia
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

W Łodzi działa kilka uniwersytetów trzeciego wieku. Łódzcy seniorzy sami twierdzą, że dopiero okres przejścia na emeryturę staje się dla nich czasem spełniania marzeń, nadrabiania zaległości – również tych edukacyjnych, naukowych. Na tych uczelniach nikt nie patrzy na posiadane tytuły czy wykształcenie. Nie trzeba zdawać egzaminów. Wystarczy… chęć poznawania nowego oraz kontaktu z ludźmi.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna

Ruszył nabór na zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. – Szykujemy się do rozpoczęcia nowego semestru. I już dziś zapraszam na nasze dyżury, na których każdemu zainteresowanemu seniorowi opowiemy, dlaczego warto zapisać się na zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku – mówi Monika Kamieńska, koordynatorka Uniwersytetu Trzeciego Wieku AHE w Łodzi.

Dyżury zaplanowane są na 14 oraz 19 września, w godz. od 14:00 do 16:00, w Sali K 109, w siedzibie AHE przy ul. Sterlinga 26. Zaś seniorzy, którzą są z internetem za pan brat mogą kontaktować się także drogą mailową na adres: mkamienska@ahe.lodz.pl lub kmielczarek@ahe.lodz.pl 

Fundacja Dbam o Zdrowie

– Do naszych stałych zajęć należą comiesięczne konferencje tematyczne, które prowadzimy we współpracy z Fundacją DOZ. Pierwsze takie powakacyjne spotkanie zaplanowaliśmy na poniedziałek (12 września). Wykład dla seniorów na temat tego, jak się odżywiać, by się wzmacniać i zyskiwać odporność, odbędzie się w auli HO20 (na parterze), przy ul. Pomorskiej 51. Zaczynamy o godz. 12:00. Będzie to również okazja, by poznać specyfikę naszej pracy i porozmawiać o możliwości uczęszczania na uniwersytet. Czy warto? Oczywiście! Dodam, że raz w miesiącu, również we współpracy z Fundacją DOZ, organizujemy koncerty. Ponadto dzielimy się na różne sekcje tematyczne oraz ruchowe, które organizują zajęcia już stricte pod potrzeby i oczekiwania swoich słuchaczy. Nasz uniwersytet rozpoczyna wykłady w październiku – tak jak rusza rok akademicki – dodaje Monika Kamieńska.

Miejska Strefa Kultury

Zajęcia rozpoczyna również Samorządowy Uniwersytet III Wieku, który działa przy Miejskiej Strefie Kultury Centrum Edukacji Kulturowej „Na Żubardzkiej”. Na 22 września, na godz. 12:00, zaplanowano już pierwsze zajęcia dla seniorów. Warto zajrzeć tam tego dnia, by z koordynatorką centrum, Dorotą Grzegorczyk, omówić możliwość uczestniczenia w wykładach.

Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz

Równie prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz. Jego motto to: „Nie ma na starość lepszego leku niż Uniwersytet Trzeciego Wieku”. I tak Uniwersytet „leczy” od… 1979 r. – prowadzi wykłady, lektoraty czy zajęcia gimnastyczne. Informacji o zajęciach można szukać w siedzibie Uniwersytetu przy ul. Traugutta 18 (pokój 412) lub pod numerem telefonu 42 632 11 93, od poniedziałku do środy w godz. 10:00–14:00.

Politechnika Łódzka

Do rozpoczęcia zajęć przygotowuje się również Uniwersytet Trzeciego Wieku, który działa przy Politechnice Łódzkiej. To wyjątkowo prężna jednostka, która w roku akademickim gromadzi nawet 600 słuchaczy, a ¼ z nich jest związana z uczelnią od kilkunastu lat! Renoma uczelni, ale i fakt, że wiele osób zasiada w uniwersyteckich ławach od kilkunastu lat sprawia, że i kolejka czekających na liście rezerwowej osób nie jest krótka. Do grona studentów nowe osoby są przyjmowane przez cały rok, gdy tylko zwolni się miejsce. O możliwość zapisu na zajęcia można pytać w biurze Uniwersytetu: 42 631 20 30. 

ZOBACZ TAKŻE