Trzecia porażka z rzędu. Widzew Łódź przegrywa u siebie z Zagłębiem Lubin [RELACJA]

Widzew Łódź rozegrał kolejne bezbarwne spotkanie i przegrał po raz trzeci z rzędu. Tym razem katem łódzkiej drużyny było Zagłębie Lubin. Miedziowi okazali się zdecydowanie skuteczniejsi pod bramką i wykorzystali niemal wszystkie sytuacje, które stworzyli.

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin
Widzew Łódź przegrał z Zagłębiem Lubin
6 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Zarówno Widzew Łódź, jak i Zagłębie Lubin są już pewne utrzymania, więc taki mecz można byłoby określić mianem spotkania o pietruszkę, gdyby nie jeden fakt. Obie ekipy grają o miejsca 8-10 i - w zależności od ostatecznego układu tabeli - różnica w wypłatach z Ekstraklasy może wynosić nawet kilka milionów złotych. Dlatego wciąż jest o co walczyć.

Pierwsze 15. minut upłynęło w dość sennej atmosferze, a żadna z drużyn nie zrywała się do ataku. Przerwał to Kamil Cybulski, który niemal zaskoczył Sokratisa Dioudisa “centrostrzałem”. Mimo że to Widzew był stroną przeważającą, Zagłębie strzeliło gola jako pierwsze. Z fantastyczną kontrą samotnie ruszył Mateusz Wdowiak. Przebiegł niemal całe boisko, ścigając się z Mateuszem Żyro. Wybiegł sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem w róg bramki otworzył wynik. Taki rezultat nie utrzymał się zbyt długo. Dwie minuty później było 2:0. Swoim nonszalanckim zachowaniem w ataku kontrę sprokurował Jordi Sanchez. Nie bez winy są również obrońcy, którzy pozwolili Kacprowi Chodynie na swobodne wbiegnięcie w pole karne i mocny strzał w długi róg. Tuż przed przerwą fantastycznym strzałem popisał się Tomasz Makowski. Przed utratą trzeciej bramki Widzew uratowała poprzeczka.

Chwilowy zryw

Po wznowieniu gry w Widzewie zaszły dwie zmiany. Na boisku pojawili się Imad Rondić i Andrejs Ciganiks. Daniel Myśliwiec idealnie trafił z roszadami, bo to Łotysz strzelił bramkę kontaktową. Gospodarze ruszyli z dobrą kontrą, dużą pracę wykonał Fran Alvarez, który skupił na sobie uwagę obrońców i dobrze zagrał do Ciganiksa, który pokonał Dioudisa. Widzew zerwał się do odrabiania start. O kolejne akcje bramkowe było jednak bardzo trudno. Zagłębie postawiło przed swoim polem karnym podwójne zasieki i broniło bardzo skutecznie. Już w doliczonym czasie gry goście ustalili wynik meczu na 3:1. Fantastycznym strzałem sprzed pola karnego popisał się Marko Poletanović. Chwilę później arbiter zakończył mecz.

27’ Wdowik, 29' Chodyna, 49’ Ciganiks, 90+1’ Poletanović

R. Gikiewicz – L. Silva, J. Ibiza (46’ A. Ciganiks), M. Żyro, M. Milos – N. Diliberto (84’ D. Tkacz), D. Kun, F. Alvarez – A. Klimek (62’ F. Nunes), K. Cybulski – J. Sanchez (46’ i. Rondić)