Tunel pod Łodzią. Przygotowania do zamknięcia al. Kościuszki. Zmiany w ruchu i MPK Łódź

10 sierpnia PKP mają przystąpić do budowy tymczasowych przystanków i zawrotek na al. Kościuszki. Zajęte zostaną lewe pasy jezdni i przeniesione przystanki linii nocnych.

Tunel pod Łodzią. Przygotowania do zamknięcia al. Kościuszki. Zmiany w MPK Łódź
Tunel pod Łodzią. Przygotowania do zamknięcia al. Kościuszki. Zmiany w MPK Łódź

Zanim nastąpi budowa podziemnej stacji Łódź Śródmieście w tunelu pod Łodzią, zostaną wykonane prace przygotowawcze – budowa tymczasowych przystanków i zawrotek, które posłużą podczas zamknięcia skrzyżowania al. Kościuszki z ul. Zieloną.

Zmiany w MPK Łódź na al. Kościuszki

Prace przygotowawcze rozpoczną się w czwartek, 10 sierpnia. Spowodują zajęcie lewego pasa obu jezdni al. Kościuszki w rejonie ul. 6 sierpnia. Przejazd jednym pasem ruchu wymusi również przesunięcie przystanków nocnych. Autobusy zatrzymają się w obu kierunkach na odcinku pomiędzy 6 sierpnia a Struga. Tym samym autobusy nie będą się zatrzymywać na przystankach Kościuszki – Struga. Nowa strefa przystanków nocnych będzie się nazywać Kościuszki – 6 sierpnia.

Przy 6 sierpnia powstanie również para przystanków tramwajowych, które zostaną uruchomione po zamknięciu skrzyżowania Kościuszki – Zielona, co nastąpi 3 września.

Zmiany w ruchu dla samochodów

Zawrotki dla samochodów powstaną na torowisku al. Kościuszki z obu stron skrzyżowania z ul. Zieloną. Zarówno dla kierowców jadących od strony ul. Więckowskiego, jak i od strony ul. 6 sierpnia. Zwłaszcza ta druga zawrotka posłuży do wjazdu w ul. 6 sierpnia oraz pozwoli przejechać autobusom nocnym, które po zamknięciu skrzyżowania nadal będą mogły pozostać na al. Kościuszki i pojechać dalej przez 6 sierpnia, Gdańską i Próchnika ponownie do Zachodniej.

Prace przy budowie tymczasowych przystanków i zawrotek mają potrwać od 10 do 28 sierpnia i nie spowodują zmian w kursowaniu tramwajów.

ZOBACZ TAKŻE