Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Alfabet Starego Polesia i inne bezpłatne atrakcje! [PROGRAM]

Zobacz, co w nadchodzącym tygodniu (6-11 maja) dzieje się w filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi. W programie są ciekawe (i bezpłatne!) wydarzenia dla łodzian w każdym wieku.

biblioteka
Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Co przygotowano?

PONIEDZIAŁEK

Safari – warsztaty

6 maja, godz. 8:30, Biblioteka GDAŃSKA, ul. Gdańska 8

Przygoda czeka wszystkich młodych odkrywców, którzy wezmą udział w spotkaniu i wyruszą w podróż po afrykańskich krainach, poznają egzotyczne zwierzęta, sprawdzą swoją wiedzę w zabawnych quizach, a na koniec ozdobią się zwierzęcymi tatuażami. Wstęp wolny. 

WTOREK

Alfabet Starego Polesia 

7 maja, godz. 16:30, Biblioteka GDAŃSKA, ul. Gdańska 8

Stare Polesie nie jest już zapomnianą dzielnicą w cieniu ulicy Piotrkowskiej – strzepuje z siebie kurz, by ukazać blask. Zaskakuje nas pięknymi zabytkami, z których każdy opowiada jakąś historię. 

– Policzyliśmy, że aby naprawdę dobrze poznać tę część Łodzi, potrzeba nawet... kilkudziesięciu spacerów. Aby nieco ułatwić zadanie, podpowiadamy, od czego zacząć – tłumaczą organizatorzy. – Dlatego stworzyliśmy Alfabet Starego Polesia. Subiektywny przegląd najpiękniejszych budowli, najbardziej niezwykłych miejsc i najważniejszych osób, bez których być może dziś nie byłoby tej dzielnicy. Każde z haseł może stanowić cel wyprawy lub stać się początkiem dalszych poszukiwań.

Wstęp wolny. 

ŚRODA

Kolekcja roślin egzotycznych Anny Scheibler

8 maja, godz. 17:00, filia nr 19, ul. Żubardzka 3

Wykład poświęcony pierwszej wystawie ogrodniczej, która została zorganizowana w Łodzi w 1892 r. z inicjatywy Anny Scheibler i Edwarda Herbsta. Anna Scheibler była także inicjatorką utworzenia przy pałacu Scheiblerów w latach 60. XIX w. ogrodu autorstwa berlińskiej firmy Ludwiga Spätha, stanowiącego część dzisiejszego parku Źródliska. 

Wstęp wolny. 

CZWARTEK

Okno na Świat: Polityka antyterrorystyczna Unii Europejskiej 

9 maja, godz. 17:00, Biblioteka WOLNOŚĆ, pl. Wolności 4

„Okno na Świat” to nowy cykl spotkań przygotowywany we współpracy z Wydziałem Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Wykładowcy akademiccy w przystępny sposób przybliżą nam tematykę zagraniczną.

Cykl zainauguruje wykład dziekana Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych prof. Ryszarda Machnikowskiego na temat polityki antyterrorystycznej Unii Europejskiej. Wstęp wolny.

PIĄTEK

Rzeźba w drewnie

10 maja, godz. 17:00, Biblioteka SŁÓWKA, ul. Boya-Żeleńskiego 15

Pismo to nie tylko litery, dawno temu zaczęło się od symboli. Po co pisać „kocham”, jeżeli możesz wyrzeźbić serce? Każdy z uczestników będzie mógł przy użyciu dłuta, wyrzeźbić w kawałku drewna dowolne dzieło. Praca jest wymagająca manualnie.

Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: 571 553 015.

SOBOTA

Spacer ulicą Gdańską

11 maja, godz. 12:00, Biblioteka GDAŃSKA, ul. Gdańska 8

Gdańska to prawdziwa perełka wśród łódzkich ulic. Stoją przy niej kamienice i pałace, których nie powstydziłyby się słynne europejskie metropolie, takie jak Paryż czy Wiedeń. XIX- i XX-wieczne budynki były świadkami niejednej historii, a wiele z nich to gotowy scenariusz na doskonały hollywoodzki film. Kilka poznasz podczas spaceru. Usłyszysz o ukrytym za grubymi murami, nieistniejącym już dziś świecie, nieprawdopodobnej odwadze, wielkiej miłości, która doprowadziła do tragedii, spektakularnej karierze i ogromnym bogactwie. Wstęp wolny. 

ZOBACZ TAKŻE