Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Angielski, spotkania, warsztaty, koncert i nie tylko [PRZEGLĄD]

Na bezpłatne wydarzenia dla dużych i małych zaprasza Biblioteka Miejska w Łodzi. Sprawdź, co szykuje na nadchodzący tydzień.

Biblioteka
Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi

PONIEDZIAŁEK

Magic fairytales for kids – angielski dla dzieci w Gdańskiej

godz. 16:00, Biblioteka Gdańska 

ul. Gdańska 8

Wolontariuszka Sümeyya zabierze dzieci w zaczarowany świat bajek Disneya i innych. Zapewniamy kreatywną naukę podstaw angielskiego poprzez zabawę.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Let's have a chat! Rozmówki angielskie w Bliskiej

godz. 17:00, Biblioteka Bliska

ul. Ketlinga 21

Rozmówki angielskie w Bibliotece Bliskiej dla mówiących płynnie i początkujących, w przyjaznym formacie swobodnej rozmowy. Rozmówki będą prowadzone w dwóch grupach (początkujący i zaawansowani), które utworzymy po pierwszym spotkaniu.

WTOREK

Opowieści o architekturze polski ludowej

godz. 17:00, Mediateka Memo

ul. Moniuszki 5

O czym (nie) mówią architekci? Na to, a także na wiele innych pytań odpowiada książka Błażeja Ciarkowskiego „Słowo architekta. Opowieści o architekturze Polski Ludowej”. Autor postanowił wsłuchać się w głosy wybitnych architektów działających w latach 1945–1989.

„Najlepsze przed Tobą” z Olgą Żukowicz

godz. 17:00, Biblioteka Wolność 

pl. Wolności 4

„Najlepsze przed Tobą” jest, jednym z niewielu w Polsce, nowoczesnym poradnikiem dla osób 55+, które chcą się czegoś dowiedzieć o swoim życiu intymnym oraz sztuce bycia blisko ze sobą. 

ŚRODA
„Nasz dom, nasz blok” spotkanie autorskie 

godz. 17:00, filia nr 23 

ul. Perla 9

Spotkanie z autorami książki „Nasz dom, nasz blok: Osiedle im. Józefa Montwiłła-Mireckiego w Łodzi 1933/2023”. Książka stanowi wieloautorską opowieść o osiedlu, które jako jedno z pierwszych w Polsce wyznaczało nowe wzorce architektoniczne.

Rzeki, których nie ma. Spotkanie z Maciejem Robertem

godz. 18:00, Biblioteka Traf 

ul. Cieszkowskiego 11A

Maciej Robert poszukuje zagubionych rzek w swoim mieście, ale jego pasja nie ogranicza się do Łodzi. W każdym zakątku Polski, w którym się znajdzie, brodzi w rzekach tak małych, że nie mają nawet imienia, w potokach, strumieniach, strugach i rowach wypełnionych błotem.

CZWARTEK

Żyj pełnią swojej kobiecości – warsztat z Izabelą Kostką-Skwarczyńską

godz. 17:30, Biblioteka Odyseja 

ul. Wschodnia 42

Spotkanie dla kobiet, które chcą się nauczyć, jak odzyskać swoją moc, być dla siebie wspierającymi i czułymi, ciekawych innego kontaktu ze sobą niż do tej pory. Ten warsztat przypomni o tym, że masz wszystko, czego potrzebujesz w każdym momencie swojego życia, aby odczuwać szczęście. Warsztat poprowadzi Izabela Kostka-Skwarczyńska.

Na spotkanie obowiązują zapisy: tel. 577 470 040.

Spotkanie autorskie z Adamem Bieleckim
godz. 18:00, filia nr 73 

ul. Piękna 35/39

Spotkanie z Adamem Bieleckim, polskim taternikiem, alpinistą i himalaistą, członkiem kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Jest liderem kilkudziesięciu wypraw w różne góry na pięciu kontynentach i zdobywcą wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie najmłodszego i samotnego wejścia w stylu alpejskim na Khan Tengri (7010 m).

PIĄTEK

Spotkanie autorskie z Mag Egnever

godz. 17:00, filia nr 56 

ul. Sacharowa 63

Mag Egnever, autorka „Paradygmatu zła”, zabierze nas w mroczny świat zbrodni, intryg i zagadek. Książka ta wciągnie Was w niepokojącą historię zbestializowanych morderstw, które zapadną Wam w pamięć na długo. Autorka opowie o kulisach pisania swojej książki.

SOBOTA

Welcome too Bałuty… koncert pieśni Bałuckich z „potupajką”

godz. 18:00, Biblioteka Słówka

ul. Boya-Żeleńskiego 15

Koncert bałuckich przyśpiewek pochodzących z okresu dwudziestolecia międzywojennego przy udziale lokalnych muzyków i tancerzy street art. Koncert w ramach projektu „Festiwal pomp i hydrantów, czyli pompujemy kulturę Bałut…”

ZOBACZ TAKŻE