Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Robienie mydeł, kobiece warsztaty i spotkanie autorskie [PRZEWODNIK]

Sprawdź, co na nadchodzący tydzień zaplanowały filie Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi
Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Robienie mydeł, kobiece warsztaty i spotkanie autorskie

PONIEDZIAŁEK

  • Mydełka naturalne

25 marca, godz. 17:00

Biblioteka TRAF, ul. Cieszkowskiego 11A

Warsztat z robienia naturalnych mydeł. Uczestnicy dowiedzą się, jak zrobić własne mydło, poznają różne techniki i poeksperymentują z zapachami. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: tel. 571 553 071. 

WTOREK

  • Spotkanie z Piotrem Borowskim i Michałem Kolińskim

26 marca, godz. 17:30

Biblioteka SŁÓWKA, ul. Boya-Żeleńskiego 15

Piotr Borowski i Michał Koliński, autorzy książki „Blokowiska. Vol 1.” opowiedzą o procesie powstania tego swoistego przewodnika po łódzkich osiedlach. Jednocześnie potraktują to spotkanie jako okazję do zebrania informacji na temat Bałut, które będą opisane w kolejnej książce. Druga część „Blokowisk” ukaże się prawdopodobnie do końca bieżącego roku. Wstęp wolny.

ŚRODA

  • Wielkanocne pisankowanie

27 marca, godz. 17:00

filia nr 70, ul. Łączna 29/31

Podczas świątecznych warsztatów dla dzieci uczestnicy stworzą dekorację do wielkanocnego koszyczka. Udział bezpłatny, obowiązują zapisy: tel. 571 553 070.

CZWARTEK 

  • Wiotkość melancholijnej kobiecości

28 marca, godz. 16:00

filia nr 73, ul. Piękna 35/39

Wykład „Wiotkość melancholijnej kobiecości”. Niezwykle popularny kierunek na przełomie XIX i XX w. charakteryzował się innowacyjnym podejściem do idei projektowania. Jego twórcy dążyli do stylistycznego scalenia dzieł sztuki i wyrobów rzemiosła artystycznego. Uczestnicy wykładu po części teoretycznej będą mogli obejrzeć secesyjne inspiracje w wybranych wnętrzach w pałacu Herbsta. Prowadzenie: Tatiana Szymańska, (Muzeum Pałac Herbsta / oddział Muzeum Sztuki w Łodzi). Wstęp wolny.

ZOBACZ TAKŻE