Uciekły rzeszowiankom. Szczypiornistki ChKS PŁ umocniły się na podium grupy C I ligi

Ważne zwycięstwo odniosły piłkarki ręczne ChKS PŁ. Po wygranej 26:17 z SPR Handball Rzeszów łodzianki umocniły się na trzecim miejscu w tabeli grupy C I ligi. Nad zajmującą czwartą pozycję drużyną z Podkarpacia zespół z Kosynierów Gdyńskich ma już cztery punkty przewagi.

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała jednak pewnego zwycięstwa ChKS PŁ. Przed przerwą obie ekipy zdobyły po dziewięć bramek i wszystko wskazywało na to, że w drugiej odsłonie gra będzie równie zacięta. I była, ale tylko przez kwadrans. Od stanu 18:17 do siatki trafiały już tylko łodzianki.

Dzięki wygranej ChKS PŁ ma 27 pkt. i do zajmującego drugie miejsce w tabeli MKS AZS UMCS Lublin traci tylko trzy oczka. W 13. kolejce łodzianki zagrają na wyjeździe z ósmym w klasyfikacji SMS ZRPP I Lublin (16 marca, godz. 16:00).

ChKS PŁ Łódź – SPR Handball V LO Rzeszów 26:17 (9:9). Bramki dla ChKS PŁ: Natalia Stala 8, Natalia Szmigielska 7, Milena Walicka 3, Martyna Agata 3, Karolina Niedbała 1, Wiktoria Szymczak 1, Julia Ziólkowska 1, Martyna Stajuda 1, Kinga Bargiel 1.