Unihokej. Udany początek sezonu AZS PŁ Cochise Burger Łódź [ZDJĘCIA]

Po udanym występie w turnieju o Puchar Polski zawodnicy AZS-u PŁ Cochise Burger od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon w Ekstralidze Unihokeja Mężczyzn. W inauguracyjnym meczu zespół prowadzony przez grającego trenera – Rafała Fijałkowskiego – w hali Anilany przy ul. Sobolowej 1 pokonał 3:2 (2:1, 1:0, 0:1) ekipę JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk.

AZS PŁ Cochise Burger Łódź
5 zdjęć
ZDJĘCIA (5)

Z tym samym rywalem łodzianie mierzyli się również w pierwszym meczu sezonu 2022/2023. Grając na wyjeździe, zwyciężyli wówczas 6:5. Rok później przed własną widownią zdobyli trzy bramki mniej, ale znacznie skuteczniej spisywali się w defensywie. Duża w tym zasługa bramkarza Patryka Przybylskiego, który został wybrany najlepszym zawodnikiem AZS-u PŁ Cochise Burger. Golkiper gospodarzy interweniował ze skutecznością na poziomie 90% i z 20 strzałów obronił 18. Pierwszą bramkę rywale zdobyli w 8. minucie, lecz po trafieniach Roberta Kowalczyka (15), Rafała Fijałkowskiego (20) i Konstantego Michny (31) gospodarze wyszli na prowadzenie 3:1. W 54. minucie przyjezdni strzelili kontaktowego gola, ale do remisu nie zdołali doprowadzić i trzy punkty zostały przy ul. Sobolowej.

Jak grali rywale?

Taki sam dorobek po pierwszej serii spotkań mają zawodnicy KS-u Gorący Potok Szarotka Nowy Targ i UKS-u Bankówka Zielonka. Czwartą lokatę zajmują krakowskie Smoki (2 pkt.), które po dogrywce pokonały na wyjeździe Błyskawicę Niechanowo. W drugiej kolejce, 30 września, Smoki pod Wawelem podejmą łódzkich akademików (godz. 16:30). W grupowej fazie Pucharu Polski gracze AZS-u PŁ Cochise Burger pokonali zespół z Grodu Kraka 4:2, a teraz będą chcieli potwierdzić swoją wyższość w walce o ekstraligowe punkty.