Wasiakowie zamykają cukiernię. Popularne miejsce zniknie z Traugutta

Lodziarnia i cukiernia Wasiakowie przy ul. Traugutta 2 cieszyła podniebienia łodzian od prawie 9 lat. Niestety, właściciele podjęli decyzję o jej zamknięciu. Co jest powodem?

Cukiernia i Lodziarnia Wasiakowie
Cukiernia i Lodziarnia Wasiakowie działa przy Traugutta tylko do końca 2022 r., fot. Wasiakowie
5 zdjęć
Cukiernia i Lodziarnia Wasiakowie
Cukiernia i Lodziarnia Wasiakowie
Cukiernia i Lodziarnia Wasiakowie
Cukiernia i Lodziarnia Wasiakowie
Cukiernia i Lodziarnia Wasiakowie
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Lokal Wasiakowie zajmuje wyraźne miejsce na gastronomicznej mapie Łodzi. Od niemal 9 lat gości w swoich progach największych łakomczuchów z Łodzi i okolic. To również jedna z pierwszych lodziarni, która oferowała, tak popularne obecnie, lody rzemieślnicze. Dostępne tam smaki zapamiętamy na długo, np. lody o smaku kogla-mogla, keczupu, chłodnika litewskiego czy guacamole. Cukiernia pełni również rolę przytulnej kawiarni, w której można usiąść z rodziną i znajomymi. Desery można też zabrać ze sobą do domu.

Skradli serca łodzian

Cukiernia i lodziarnia Wasiakowie została szybko doceniona zarówno przez mieszkańców Łodzi, jak i turystów odwiedzających nasze miasto. Rosnącą popularność pokazywały liczne wyróżnienia – TripAdvisor czy Google, za oceny gości, a następnie Gault&Millau, za wysokie noty ekspertów. Równie często kawiarnia była nagradzana na kulinarnych wydarzeniach, np. podczas Festiwalu Dobrego Smaku.

Zamknięcie pomimo 

Jak w niedzielę, 13 listopada, na Facebooku poinformowali właściciele lokalu – kawiarnia w Łodzi będzie czynna tylko do końca 2022 r. Powód? Rosnące koszty utrzymania miejsca. Dla fanów ich wyrobów jest jednak światełko w tunelu – trzy pozostałe lokalizacje w okolicach Łodzi: Kutnie, Gostyninie i Łęczycy. Trzymamy kciuki, aby Lodziarnia i Cukiernia Wasiakowie powróciła do miasta w nowym wydaniu. Do zobaczenia!

ZOBACZ TAKŻE