Widzew Łódź pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała i awansuje do Ekstraklasy!

Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy! Podopieczni Janusza Niedźwiedzia do ostatniej kolejki przeciągali decydujące rozstrzygnięcie. Jednak po zwycięstwie 2:1 nad Podbeskidziem Bielsko–Biała nie musieli oglądać się na rywali i liczyć na ich potknięcia.

Widzew wraca do elity!

To był jeden z najważniejszych meczów nie tylko tej rundy czy sezonu, ale całej Reaktywacji. Właśnie w nim czerwono-biało-czerwoni mogli zapewnić sobie powrót na swoje miejsce, czyli do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wystarczyło wygrać na własnym stadionie w ostatniej kolejce z Podbeskidziem. I choć nie było o to łatwo - goście w pewnym momencie doprowadzili do sytuacji, kiedy bezpośredni awans przysługiwał wygrywającej swój mecz Arce Gdynia - gospodarze wytrzymali ciśnienie i mogli fetować sukces.

Wynik w 5. minucie widzewiacy otworzyli za sprawą Bartłomieja Pawłowskiego, który wykorzystał doskonałe podanie Marka Hanouska, poprzedzone nie gorszym odbiorem i zwodem czeskiego piłkarza. Tuż po przerwie wyrównali piłkarze Podbeskidzia, po akcji ex-piłkarza RTS do siatki trafił Scalet. Decydujący cios zadał jednak Dominik Kun, najsprytniej zachowując się pod bramką gości. Widzew w końcówce wyczekiwał końcowego gwizdka, który oznaczał powrót do Ekstraklasy po ośmiu latach przerwy.