Wielka parada autobusów w Łodzi. Tymi pojazdami możesz przejechać się po mieście! [ZDJĘCIA]

W niedzielę (8 października) z okazji 75-lecia komunikacji autobusowej w Łodzi, ulicami naszego miasta przejedzie wielka parada autobusów. Później pojazdy będzie można obejrzeć z bliska na rynku Manufaktury.

Autobus MPK Łódź
W paradzie autobusów wezmą udział zabytkowe i najnowocześniejsze pojazdy
7 zdjęć
Autobus MPK Łódź
Autobus MPK Łódź
Autobus MPK Łódź
Autobus MPK Łódź
Autobus MPK Łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

W paradzie weźmie udział około 20 autobusów. Będą to zarówno pojazdy zabytkowe z prywatnej kolekcji „Czerwony Ikarus”  (m.in. Jelcze i Ikarusy, które kiedyś mogliśmy spotkać na łódzkich ulicach), jak i obecne autobusy MPK Łódź, w tym najnowsze mercedesy, hybrydy i elektryki.

Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godz. 10:00 na dworcu Łódź Fabryczna. Tam chętni wsiądą do autobusów i wezmą udział w przejeździe do Manufaktury.

Trasa przejazdu parady autobusów

Dw. ŁÓDŹ-FABRYCZNA, al. Rodziny Grohmanów, Wierzbowa, Tuwima, Tramwajowa, Narutowicza, Kopcińskiego, Piłsudskiego, Rokicińska RONDO INWALIDÓW (fotostop z możliwością przejścia pomiędzy pojazdami) Rokicińska, al. Piłsudskiego, al. Mickiewicza, al. Włókniarzy, Limanowskiego, zajezdnia autobusowa EA-1, Limanowskiego, Zachodnia, Ogrodowa, MANUFAKTURA.

Uwaga! Możliwość wejścia/wyjścia z pojazdów będzie jedynie na: dworcu Łódź Fabryczna, Rondzie Inwalidów oraz w Manufakturze.

Pokaz autobusów w Manufakturze

Zakończenie przejazdu planowane jest ok. godziny 12:00 na rynku Manufaktury. Później, aż do godz. 15, będzie można zobaczyć z bliska biorące udział w paradzie autobusy. Łodzianie będą mogli dokładnie obejrzeć wszystkie pojazdy, zrobić sobie w nich zdjęcia, a także zapoznać się z ich historią. W paradzie oraz na rynku Manufaktury po tajnikach tych pojazdów będą oprowadzać wolontariusze z Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Impreza organizowana jest z okazji 75-lecia komunikacji autobusowej w Łodzi, której rocznica przypada na 11 października. Dodatkowo wpisuje się ona w 125-lecie komunikacji miejskiej w Łodzi oraz 600. urodziny naszego miasta.

SONDA

Czy weźmiesz udział w paradzie autobusów w Łodzi?

ZOBACZ TAKŻE