Wielki finał przy Górniczej. Budowlani Łódź zmierzą się ze Spartą Jarocin [ZDJĘCIA]

W meczu półfinałowym łodzianie na własnym stadionie wygrali 48:10 z Rugby Białystok i awansowali do finału, w którym 10 czerwca zmierzą się ze Spartą Jarocin. Na drodze do Ekstraligi Rugby zawodnicy KS Budowlani Commercecon Łódź mają do pokonania już tylko jedną przeszkodę.

Budowlani Łódź
Budowlani Łódź, fot. mat. pras. (KS BUDOWLANI COMMERCECON ŁÓDŹ, TOMASZ OMELCZUK)
7 zdjęć
ZDJĘCIA (7)

Podopieczni Przemysława Pietrzaka zasadniczą część sezonu zakończyli na pierwszym miejscu, dzięki czemu wszystkie spotkania fazy play-off mogą rozgrywać na obiekcie przy ul. Górniczej 5. Czują się tam doskonale, o czym można się było przekonać chociażby podczas półfinałowego starcia z białostockim zespołem. Gospodarze objęli prowadzenie już w 3. minucie, po przyłożeniu Bartłomieja Szczukockiego. Po spotkaniu łódzki szkoleniowiec zwrócił uwagę na fakt, że szybko zdobyte punkty nieco rozluźniły jego podopiecznych. Kilka zastrzeżeń do ich postawy miał również w drugiej połowie, w której rywalom udało się zdobyć dziesięć punktów. Ogólnie był jednak zadowolony nie tylko z wyniku, ale też z gry całej drużyny, która odniosła już ósme zwycięstwo z rzędu.

– To jest młody, bardzo ambitny, zdolny zespół, ale jeszcze mało doświadczony. Po pierwszych punktach trochę się rozluźnili i za bardzo chcieli grać indywidualnie. Skończyło się jednak wysokim, pewnym zwycięstwem, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Przed finałem musimy jednak zwrócić uwagę na popełnione błędy i jak najszybciej je wyeliminować – podsumował Pietrzak.

Pewna wygrana

W pierwszej połowie Szczukocki zaliczył jeszcze jedno przyłożenie, a oprócz niego zrobili to również Sebastian Stolarz, Colin Nyoda i Corne Pienaar. Ten ostatni dorzucił jeszcze sześć „oczek” po podwyższeniach i na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu łodzian 31:0. Po zmianie stron pięciopunktowe akcje zaliczyli Alan Owczarczyk i Dominik Massalski, a Pienaar dwa razy podwyższył i wykorzystał karnego, co złożyło się na 17 kolejnych „oczek”. Ostatecznie ekipa Budowlanych Commercecon zwyciężyła 48:10 i zapewniła sobie udział w finale, w którym zmierzy się ze Spartą Jarocin. Zespół z Wielkopolski prawo gry o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zapewnił sobie w starciu z Arką Rumia. Do przerwy gospodarze prowadzili 21:14, by wygrać mecz 35:20.

Finał

W sobotę, 10 czerwca, pokonane w półfinałach zespoły z Białegostoku i Rumii staną więc do walki o trzecie miejsce w pierwszoligowych rozgrywkach. Wielki finał miał się natomiast odbyć w niedzielę, ale przedstawiciele KS-u Budowlani Commercecon i Sparty zdecydowali się rozegrać najważniejsze spotkanie sezonu dzień wcześniej. Jeśli więc Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby zaakceptuje decyzję obu klubów, to finał I ligi rugby na stadionie przy ul. Górniczej 5 w Łodzi rozpocznie się w sobotę, 10 czerwca, o godz. 13:00.

KS Budowlani Commercecon Łódź – Rugby Białystok  48:10 (31:0). Punkty dla KS-u Budowlani Commercecon: Corne Pienaar 18, Bartłomiej Szczukocki 10, Sebastian Stolarz 5, Colin Nyoda 5, Alan Owczarek 5, Dominik Massalski 5. Punkty dla Rugby Białystok: Artur Sulima 5, Sunga Tinotenda 5.