Wiemy, kiedy odbędą się Derby Łodzi! Ekstraklasa ogłosiła terminarz

Ekstraklasa ogłosiła terminarz rozgrywek. Wiemy, z kim łódzkie zespoły zagrają w pierwszej kolejce oraz kiedy odbędą się derby Łodzi. Na start Widzew zmierzy się z Puszczą Niepołomice, ŁKS czeka wyjazd do Warszawy na mecz z Legią.

Derby Łodzi
Derby Łodzi

Piłkarscy kibice mogą już zaplanować część weekendów obecnego i przyszłego roku. Ekstraklasa ogłosiła terminarz rozgrywek 2023/2024. Łódzkie drużyny poznały swoich pierwszych rywali. Widzew na początku zagra u siebie z absolutnym beniaminkiem, czyli Puszczą Niepołomice. W drugiej kolejce pojedzie do Szczecina na mecz z Pogonią, w trzeciej zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Trudny pierwszy mecz czeka ŁKS, Rycerze Wiosny zagrają na wyjeździe z Legią Warszawa. W kolejnym meczu podopieczni Kazimierza Moskala zagrają z Ruchem Chorzów, zaś trzecia kolejka to starcie z Koroną Kielce.

Kiedy derby Łodzi?

Jedno z najbardziej elektryzujących spotkań w polskim futbolu będzie miało miejsce już w czwartej kolejce. Pierwsze derby Łodzi nowego sezonu zostaną rozegrane na stadionie Widzewa w weekend 11-13 sierpnia. Rewanż zaplanowany jest na 16-19 lutego.

ZOBACZ TAKŻE