Wiewióry na piątym miejscu. ŁKS Łódź pokonał w dwumeczu Radomkę Radom

ŁKS Commercecon Łódź pokonał w dwumeczu Radomkę Radom i sezon 2023/2024 kończy na piątym miejscu. Jest to o tyle ważne, że w przypadku wycofania się z rozgrywek Chemika Police miejsce to gwarantuje udział w europejskich pucharach.

ŁKS
Siatkarki ŁKS pokonały Radomkę Radom

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w Radomiu ŁKS wygrał 3:1. Dawało to dużą przewagę przed rewanżem w Łodzi. Przyjezdne jednak nie chciały łatwo składać broni. Pierwszy set od początku do końca toczył się punkt za punkt. Finalnie pad on łupem łodzianek 26:24. Podobnie było w drugim secie. Przewaga co i rusz zmieniała właścicieli. Na końcu stan meczu wyrównała Radomka.

Falowanie formy

W trzeciej partii przyjezdne zdominowały grę. Od samego początku zaczęły budować swoją przewagę. Finalnie łodzianki przegrały tę partię do 14. Jednak dwie następne partie to już popis Łódzkich Wiewiór. W secie numer cztery ŁKS dał prawdziwy popis. Od połowy seta punktowały tylko gospodynie i pewnie wygrały tego seta. Tie-break był już bardziej wyrównany. Przez większość czasu gra szła punkt za punkt. Na końcu więcej zimnej krwi zachowały siatkarki spod znaku przeplatanki i cały mecz wygrały 3:2.

ŁKS Commercecon Łódź 3:2 Radomka Radom (26:24, 25:27, 14:25, 25:13, 15:12)