Wróblewskiego. Zamiast parkingu mieszkania w Łodzi i lokale usługowe [WIZUALIZACJE]

W Łodzi nadal nie brakuje działek do zagospodarowania, nawet w samym centrum. Zabudowana ma zostać parcela przy ul. Wróblewskiego 3/5, która od lat była parkingiem komisu samochodowego. To tuż za granicą Śródmieścia, kilka kroków od ul. Piotrkowskiej.

Na działce o powierzchni 3,2 tys. mkw. powstanie budynek usługowy o funkcji zamieszkania zbiorowego, wiz. mat. pras.
10 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

Na działce o powierzchni 3,2 tys. mkw., na miejscu rozebranych już starych pawilonów gospodarczych, powstanie budynek usługowy o funkcji zamieszkania zbiorowego. To coraz częściej spotykana formuła inwestycyjna, tzw. PRS (od ang. private rented sector – sektor prywatnego najmu), stosowana do budowy np. mieszkań na wynajem, akademików lub modnych aparthoteli.

Mieszkania w Łodzi i usługi

W części mieszkalnej budynek o wysokości pięciu kondygnacji będzie miał 198 lokali, głównie 1-pokojowych. Zaprojektowano też osiem lokali usługowych na parterze. Na terenach wolnych od zabudowy powstaną dwa dziedzińce: pierwszy jako ogólnodostępne patio z ogródkami dla lokali usytuowanych na parterze, a drugi – o funkcji gospodarczej, m.in. jako zjazd do podziemnego garażu ze 120 miejscami parkingowymi (część na specjalnych platformach do parkowania piętrowego).

Inwestycja gotowa do realizacji

Projekt jest tzw. gotowcem inwestycyjnym, formalno-prawnie gotowym do realizacji – z prawem własności gruntu i pozwoleniem na budowę. Jego autorem jest łódzka firma Propeo, a projekt architektoniczny wykonała Grupa Pro Architektura.

ZOBACZ TAKŻE