Zajęcia dodatkowe w Przedszkolu Miejskim nr 55. Dzieci polubiły sport

„Zwinny przedszkolak” czyli skoki, biegi, przysiady, skłony, gry i zabawy zręcznościowe. Dwa razy w tygodniu 5- i 6-latkowie z Przedszkola Miejskiego nr 55 ćwiczą pod okiem Grażyny Ostojskiej ze Szkolnego Związku Sportowego i… bardzo to lubią. W końcu zajęcia dodatkowe nie powinny być nudne!

Dodatkowe zajęcia sportowe pozwalają przedszkolakom rozwijać kondycję, fot. ŁÓDŹ.PL
18 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (18)

Przede wszystkim jest świetna zabawa, śmiech, ruch, a przy okazji dzieci poprawiają zwinność czy wytrzymałość. Zachęcamy też w ten sposób do aktywności fizycznej, co w późniejszych latach z pewnością zaprocentuje mówi Agnieszka Prusinowska, wicedyrektor Przedszkola Miejskiego nr 55.

Przewaga na olimpiadzie

Zajęcia były pomyślane jako eksperyment, ale szybko okazało się, że dzieci bardzo je lubią, a poza tym przynoszą wymierne efekty. Podczas międzyprzedszkolnych olimpiad czy zawodów maluchy z Przedszkola 55 wygrywały rówieśnikami. A to dodatkowo motywowało je do ćwiczeń, dawało mnóstwo frajdy i radości.

Myślę, że dzieciom będzie łatwiej w szkole, na lekcjach wychowania fizycznego, bo już tutaj poznają podstawowe komendy, jak siad prosty, klęk podparty, przysiad - dodaje Agnieszka Prusinowska.  I co chyba najważniejsze: nasze maluchy lubią WF, nie ma mowy o unikaniu tych lekcji.

Zajęcia są prowadzone 2 razy w tygodniu, jeśli pogoda pozwala na zewnątrz, gdzie dzieci mają do dyspozycji tartanowe boisko, a w razie deszczu czy zimna w sali gimnastycznej.

Zajęcia dodatkowe w przedszkolach miejskich

Oferta zajęć dodatkowych w miejskich przedszkolach jest urozmaicona, rodzice mają w czym wybierać. Są lekcje języków obcych: francuskiego, niemieckiego i  angielskiego; zajęcia specjalistyczne jak muzykoterapia, dogoterapia, fizjoterapia, terapia ruchowa, terapia psychologiczna; zajęcia muzyczno-rytmiczne, taniec towarzyski; warsztaty teatralne, warsztaty rozwoju artystycznego, rozwoju kreatywności, origami.

ZOBACZ TAKŻE