Dziesięć bramek różnicy. Szczypiorniści z Łodzi polegli w Piekarach Śląskich

W meczu 19. kolejki Ligi Centralnej Mężczyzn piłkarze ręczni Grot Blachy Pruszyński Anilana przegrali w Piekarach Śląskich z Olimpią 28:38. W następnej serii spotkań w sobotę 24 lutego łodzianie we własnej hali zmierzą się z Siódemką Miedź Huras Legnica. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Na Śląsku przyjezdni w pierwszej odsłonie dotrzymywali kroku rywalom. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się wynikiem 18:16, więc ekipa z Sobolowej mogła liczyć na odrobienie niewielkiej straty. Po zmianie stron miejscowi zaczęli jednak powiększać przewagę i ostatecznie zwyciężyli różnicą dziesięciu bramek.

Po tym meczu łódzka ekipa ma nadal szesnaście punktów i z takim dorobkiem zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Najbliższy przeciwnik łodzian zebrał dziesięć oczek więcej i jest na pozycji dziewiątej.

MKS Olimpia Medex Piekary Śląska - Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź 38:28 (18:16). Bramki dla Anilany: Aleksander Pinda 7, Kamil Katusza 4, Szymon Krajewski 3, Damian Wawrzyniak 3, Igor Hewlak 2, Konrad Czech 2, Marcel Kamiński 2, Damian Skowroński 2, Bartosz Pawlak 1, Dawid Jakubiec 1, Jakub Kaczmarek 1.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ