Od początku było wiadomo, że ćwierćfinałowy mecz Pucharu CEV z rumuńskim Alba Blaj do łatwych należeć nie będzie. Zawodniczki Grot Budowlanych Łódź starały się podejmować walkę, jednak czasami brakowało szczęścia, a czasami umiejętności. Jednak jeden zdobyty set pozwala myśleć o awansie, w przypadku wygranej 3:0 w rewanżu w Łodzi.

Grot Budowlani Łódź Alba Blaj
Grot Budowlani Łódź przegrywają z Alba Blaj. Zdobywając tylko jeden set na wyjeździe / fot. Budowlani

Otwarcie należało do Grot Budowlanych. Łodzianki bardzo szybko wyszły na dość okazałe czteropunktowe prowadzenie. Niestety zawodniczki Alba Blaj bardzo szybko się otrząsnęły i zaczęły odrabiać starty. Do wyniku 11-11 obie drużyny szły punkt za punkt, niestety później Rumunki zaczęły budować swoją przewagę. Łodzianki jednak nie dawały za wygraną i starały się gonić rywalki. Udało się to przy stanie 20-20. Końcówka seta była niezwykle emocjonująca. Oba zespoły grały niezwykle wyrównanie, jednak finalnie pierwsza partia zakończyła się na korzyść gospodyń.