Grot Budowlani Łódź w ćwierćfinale Pucharu CEV! Łodzianki wygrały złotego seta

Chyba nawet najwięksi optymiści podchodzili sceptycznie do szans awansu Grot Budowlanych Łódź do ćwierćfinału pucharu CEV. Łodzianki w zeszłym tygodniu uległy na wyjeździe CV Gran Canaria 3:1. To oznaczało, że do awansu potrzebują nie tylko wysokiej wygranej w rewanżu, ale również zwycięstwa w złotym secie. I zrealizowały ten plan w stu procentach!

Grot Budowlani Łódź w ćwierćfinale Pucharu CEV! Łodzianki wygrały złotego seta / fot. Radosław Jóźwiak
5 фотоs
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Już od początku spotkania nie było wątpliwości, że będzie to bardzo interesujący mecz. Łodzianki mocno zaatakowały, czym najwyraźniej zdezorientowały Hiszpanki. Te widocznie nie spodziewały się tak chłodnego przyjęcia. Zagubiona drużyna z Wysp Kanaryjskich nie miała zbyt wiele do powiedzenia i przegrała pierwszego seta do 12. Na tym poziomie rozgrywek można to uznać za blamaż w ich wykonaniu.

O wiele ciekawiej zrobiło się w drugim secie, choć łodzianki nie zamierzały odpuszczać. Trzymały rywalki na dystans i w końcówce mogły grać ze spokojną głową, bo miały aż 5 punktową zaliczkę, co spokojnie pozwoliło im zainkasować drugi „duży” punkt.