Konkurs „Mam pomysł na start-up” rozstrzygnięty. Znamy laureatów

Laureatami tegorocznej edycji konkursu „Mam pomysł na start-up” zostały GunGuard i Aga Mańskowska – Estetyczna Protetyka Silikonowa. Dostaną po 20 tys. zł na rozwój firm.

mat. prasowe
Gala finałowa konkursu "Mam pomysł na start-up"

"Mam pomysł na start-up" to konkurs dla innowacyjnych projektów, zarówno naukowych i technologicznych, jak i kreatywnych oraz artystycznych. Ideą przedsięwzięcia jest łączenie młodych przedsiębiorców z potencjalnymi inwestorami.

Startupy rywalizowały o nagrody sponsorowane przez partnerów konkursu. Łączna pula przekroczyła 500 000 zł.

Kapituła konkursu przyznała dwie nagrody główne. Po 20 tysięcy złotych na rozwój swoich biznesów dostaną GunGuard i Aga Mańkowska-Estetyczna Protetyka Silikonowa. „GunGuard – całkowite bezpieczeństwo sportu strzeleckiego” to przełomowe rozwiązanie do broni, które uniemożliwia oddanie strzału w niechcianym kierunku. „Aga Mańkowska – Estetyczna Protetyka Silikonowa” to firma projektująca unikatowe protezy estetyczne kończyn.

W tym roku do konkursu zgłosiły się 102 projekty z całego świata, a wyróżnionych zostało w sumie 12: Augmented Vision, E-JUMP, FixMix – Cyfrowa platforma automatyzująca proces naprawy rzeczy osobistych, Biodegradowalne opakowania i naczynia jednorazowe z produktów odpadowych żywnościowych, CodeAlly, Akademia Super Managera, Innowacyjne kosmetyki bioaktywne, Affido.me, Atmesys, Skuteczne zdziwienie. Wyzwalamy myślenie, brAIniverse i Alikem.

Partnerami strategicznymi konkursu są: Google for Startups, Accenture, HRP, Amazon, Apteka Rosa, Life Nature, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ