„Kultura Odporna" w Galerii Pop up Ogrodowa 8. Przyjdź na spotkanie z artystami

Otwarte spotkania z łódzkimi artystami, na których będzie można zdobyć album „Kultura Odporna" odbędą się we wtorek, 20 lutego, i czwartek, 22 lutego, w Galerii Pop up Ogrodowa 8. Czwartkowe spotkanie z łódzkimi muzykami będzie wzbogacone o koncertową niespodziankę. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

„Kultura Odporna" w Galerii Pop up Ogrodowa 8
„Kultura Odporna" w Galerii Pop up Ogrodowa 8
  • 20 lutego, wtorek, godz. 18:00 - Spotkanie III: Anna Ciarkowska (pisarka), Monika Buchowiec (aktorka), Ewa Hornich (reżyserka obsady).
  • 22 lutego, czwartek, godz. 18:00 - Spotkanie IV: Grzegorz Fajngold (DJ, muzyk), Ziemowit Kosmowski, (muzyk) Wiktor Skok (muzyk), Artur Zagajewski (kompozytor).

Wydarzenia towarzyszą wystawie „Kultura Odporna", przedstawiającej grono 77 artystów związanych w Łodzią. Pod tym samym tytułem Wydział Kultury UMŁ wydał album, który jest pierwszym łódzkim opracowaniem prezentującym fotografie portretowe i krótkie opisy biograficzne artystek i artystów. Na spotkaniach będzie można nabyć bezpłatne egzemplarze tego wydawnictwa i zdobyć autografy.

Projekt „Kultura Odporna" powstał w czasie pandemii i lockdown'u w 2020 roku i na przekór nastrojom, wykorzystując wiele narzędzi komunikacji, „mówił" o sile odporności, która płynie z dóbr kultury. Tym samym zachęcał do bliższego poznania jej twórców, zapamiętania ich nazwisk, twarzy oraz dokonań. Z czasem ewoluował, stając się pretekstem do wykonania zdjęć, odbywania spotkań, przeprowadzania rozmów, które przynosiły kolejne pomysły promujące łódzką kulturę i jej autorów.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ