Las Młodej Łodzi na Lublinku. Rodzice zasadzą tu 120 nowych drzew. Jak się zgłosić?

To już X edycja akcji „Las Młodej Łodzi”. W październiku 2023 r. młodzi rodzice po raz kolejny zasadzą drzewa na pamiątkę narodzin dziecka. Tym razem jednak akcja będzie szczególna – z okazji 600-lecia Łodzi jedna z rodzin zasadzi 600. drzewko. 

Las Młodej Łodzi
X edycja „Lasu Młodej Łodzi” będzie wyjątkowa

W Lesie Łagiewnickim i na Uroczysku Lublinek rośnie już około 480 drzew posadzonych w ubiegłych latach przez młodych rodziców, którym niedawno urodziło się potomstwo. W tym roku przybędzie 120 kolejnych – dla dziewczynek przygotowano lipy, a dla chłopców – dęby. 

Uroczyste sadzenie „Lasu Młodej Łodzi” planowane jest na 7 października 2023 r. Nowe drzewa będą rosły na Lublinku, między ulicami Ikara i Latawcową. Każda rodzina, która weźmie udział w akcji, otrzyma specjalny certyfikat. Chętni mogą również zamówić pamiątkową tabliczkę, na przykład z datą urodzenia, imieniem dziecka lub cytatem. Tabliczki pojawią się później przy odpowiednich sadzonkach. 

Tegoroczna, jubileuszowa X edycja „Lasu Młodej Łodzi” jest wyjątkowa. Miasto świętuje swoje 600. urodziny, a jednej z rodzin w zaszczycie przypadnie zasadzenie drzewka nr 600. Szczęśliwcy dostaną na pamiątkę łódzkie upominki. 

Żeby wziąć udział w akcji, rodzice, którym w ostatnim roku urodziło się dziecko muszą wypełnić formularz dostępny na stronie zzm.lodz.pl. Później kontaktować się będą z nimi pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej. Liczba sadzonek jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ