Nowe drogi rowerowe w Łodzi. Gdzie powstaną w 2024 r? Inwestycje w każdej dzielnicy!

Jazda rowerem po Łodzi staje się coraz bardziej bezpieczna i komfortowa - w naszym mieście jest dziś już 245 km dróg rowerowych. A to nie koniec inwestycji w infrastrukturę dla rowerzystów. Oto plany na 2024 r.!

Dwukierunkowa droga rowerowa na ul. Rewolucji 1905 r.
Najważniejsza rowerowa inwestycja 2023 r. to dwukierunkowa droga na ul. Rewolucji 1905 r.

Najważniejsza rowerowa inwestycja 2023 r. to dwukierunkowa droga, która powstała na ul. Rewolucji 1905 r. na odcinku pomiędzy ul. Kilińskiego a ul. Uniwersytecką. Nowe drogi dla rowerów zbudowano także przy Trasie Górna, Bulwarach Północnych oraz na zabytkowym osiedlu Księży Młyn.   

Nowe drogi rowerowe w Łodzi w 2024 r.

Najważniejsze rowerowe plany na 2024 r. to m.in.:

  • budowa łącznika pomiędzy ul. Braterską a skrzyżowaniem al. Jana Pawła II z ul. Obywatelską,
  • budowa łącznika od ul. Łazowskiego do ul. Rzgowskiej (w ramach BO),
  • budowa łącznika pomiędzy ul. Matek Polskich a drogą rowerową w ul. Rzgowskiej (w ramach BO),
  • kolejny etap budowy drogi rowerowej na Księżym Młynie - będzie to droga od wiaduktu na al. Śmigłego Rydza, wzdłuż parku na Jasieniem, z odnogami do trasy WZ i wzdłuż ul. Do Folwarku aż do ul. Milionowej. Powstanie także ciąg pieszo-rowerowy w al. Piłsudskiego od ul. Paryskiej do ul. Niciarnianej,
  • budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż al. Waltera-Janke (strona wschodnia) na odcinku pomiędzy ul. Obywatelską i al. Wyszyńskiego,
  • budowa ciągu pieszo-rowerowego u zbiegu ulic Obrońców Westerplatte i Boya- Żeleńskiego  .  

W połowie 2024 r. zakończą się ważne modernizacje współfinansowane ze środków unijnych. Nowe drogi rowerowe powstają przy ul. Wojska Polskiego - 2,6 km nowej drogi,  al. Śmigłego Rydza (ciąg pieszo rowerowy od ul. Przybyszewskiego do ul. Dąbrowskiego) ok. 1 km, ul. Przybyszewskiego wiadukty i układ dróg towarzyszących - 1,9 km oraz wzdłuż ul. Konstantynowskiej - 270 m. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ