Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Spotkanie z Andrzejem Bartem, Silent Disco i nie tylko

Na bezpłatne wydarzenia dla dużych i małych zaprasza Biblioteka Miejska w Łodzi. Sprawdź, co szykuje na nadchodzący tydzień.

biblioteka
W Mediatece MeMo zaplanowano Silent Disco, fot. LODZ.PL

We wtorek 

Grzeczne już byłyśmy 

3 października, godz.17:30

Biblioteka Otwarta

ul. Narutowicza 8/10

W siódmą rocznicę Czarnego Protestu zaplanowano spotkanie wokół jubileuszowej książki Kongresu Kobiet „Grzeczne już byłyśmy”. Jest ona świadectwem gniewu kobiet, ich solidarności, umiejętności organizowania się, samowiedzy, mądrości, krytyki. Przedstawione w niej wywiady to ważny element współczesnej herstorii, na którą składają się różne społeczne i polityczne inicjatywy kobiet domagających się swoich praw. 

w środę 

W drodze po lepszy dzień

4 października, godz. 12:30

Biblioteka Odyseja

ul. Wschodnia 42

Drugie spotkanie w cyklu „W drodze po lepszy dzień” z dr Moniką Mularską-Kucharek, autorką wierszy terapeutycznych, książek z zakresu psychologii pozytywnej, jakości życia, ekspertką ds. rozwoju osób dojrzałych, terapeutką i prezeską Fundacji Łódzka Akademia Kobiecości. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 577 470 040.

w czwartek

Dybuk łódzki. Spotkanie z Andrzejem Bartem

5 października, godz. 18:00

Biblioteka Traf

ul. Cieszkowskiego 11A 

Andrzej Bart uchodzi za jednego z najciekawszych polskich powieściopisarzy, choć nie szuka rozgłosu i unika medialnego szumu. Pod własnym nazwiskiem wydał książki: „Rien ne va plus” (1991), „Pociąg do podróży” (1999) oraz „Don Juan raz jeszcze” (2006, nominacja do Nagrody Literackiej Nike 2007). Pod pseudonimem Paul Scarron jr ukazał się metafizyczno-żartobliwy kryminał „Piąty jeździec Apokalipsy” (1999). Jego ostatnia powieść – „Dybuk mniemany” – ukazała się w 2021 r. Uczestnicy spotkania porozmawiają o aspektach kariery prozaika, scenarzysty, autora filmów dokumentalnych. Wstęp wolny.

w piątek 

Nasza dzielnia

6 października, godz. 17:00

Biblioteka Słówka

ul. Boya-Żeleńskiego 15

Inauguracja wystawy zdjęć bałuckich ulic i zakamarków „Nasza dzielnia”. Zdjęcia pochodzą z warsztatów fotograficznych z Łukaszem z Bałut oraz spacerów, które odbyły się we wrześniu w Bibliotece Słówka w ramach projektu „Festiwal pomp i hydrantów, czyli pompujemy kulturę Bałut…”. Wstęp wolny. 

w sobotę

Silent Disco

7 października, godz. 22:00

Mediateka MeMo

ul. Moniuszki 5

W ramach Nocy Bibliotek zaplanowano Silent disco. W godz. 22:00–3:00 dostępne będą trzy kanały odsłuchu, trzech DJ-ów, różne gatunki muzyczne. Przymediateczna kawiarnia będzie w tym czasie czynna! Wstęp wolny.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ