Włókiennicza. Willa Hilarego Majewskiego w remoncie. Zdobienia budzą zachwyt! [ZDJĘCIA]

Kończą się prace w domu dawnego architekta miejskiego. Odnowioną rezydencję Hilarego Majewskiego przy Włókienniczej będziemy mogli obejrzeć w całej okazałości w listopadzie.

willa Majewskiego w remoncie
Rewitalizacja: Dom Hilarego Majewskiego znowu jest piękny. W listopadzie otwarcie / fot. Stefan Brajter
11 фотоs
willa Majewskiego w remoncie
willa Majewskiego w remoncie
willa Majewskiego w remoncie
willa Majewskiego w remoncie
willa Majewskiego w remoncie
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (11)

Ul. Włókiennicza to serce łódzkiej rewitalizacji, a stojący przy niej pod numerem 11 dom Hilarego Majewskiego to perełka, która tylko podkreśla rangę tego miejsca. Dawny architekt miejski pod koniec XIX w. zbudował swoją rezydencję tak, aby stanowiła jego najlepszą reklamę. Pokoje, w których przyjmował klientów, były udekorowane polichromiami, boazerią i tapetami robionymi na zamówienie.

Perełka rewitalizacji przy Włókienniczej 11

Remonty prowadzone w ramach programu rewitalizacji nie ominęły także domu przy ul. Włókienniczej 11. – Prace są już na finiszu i, patrząc dzisiaj na ich efekty, trudno uwierzyć, że jeszcze 2 lata temu dom Majewskiego był niemal ruiną, a przestronne pokoje na piętrach podzielone zostały na małe mieszkania bez wygód. Wykonawca pieczołowicie odnowił centymetr po centymetrze, odsłaniając przepiękne zdobienia, malowidła i stolarkę – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Zakres prac w domu Majewskiego objął wzmocnienie stropów, wymianę dachu, wykonanie izolacji fundamentów, usunięcie wtórnych ścian i tynków, restaurację i odtworzenie parkietów, boazerii oraz stolarki, prace konserwatorskie przy detalach architektonicznych, polichromiach i pozostałych zdobieniach czy wreszcie ułożenie nowych instalacji w budynku.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ