10 nowych ładowarek InPost do samochodów elektrycznych w Łodzi. Gdzie powstaną? [LOKALIZACJE]

Obiekty MAKiS Łódź wzbogacą się o 10 punktów ładowania pojazdów elektrycznych InPost. Zamontuje je firma GreenWay Polska, która wygrała konkurs ofert ogłoszony do realizacji tej inwestycji. Umowa została już podpisana.

Ładowarki do elektryków przy obiektach MAKiS

Gdzie staną ładowarki do samochodów InPost?

Na zlecenie MAKiS  powstanie pięć ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych składających się z 10 punktów ładowania o mocy 50 kW (sześć punktów) i 80 kW (cztery punkty). Dwie z nich staną na terenie Łódzkiego Centrum Sportu przy al. Bandurskiego 7 oraz Stadionu Miejskiego przy al. Piłsudskiego 138. Jedna stacja zostanie zlokalizowana przy Moto Arenie Łódź. Każda zostanie wyposażona w dwa punkty ładowania i odpowiednią liczbę miejsc postojowych.

MAKiS Łódź uzgadnia termin montażu

Montaż stacji odbędzie się w dogodnym terminie niekolidującym z wydarzeniami odbywającymi się na terenie obiektów zarządzanych przez MAKiS Łódź.

Według danych z końca sierpnia 2022 r. w Polsce zarejestrowanych było 54 331 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Przez pierwsze osiem miesięcy 2022 r. ich liczba zwiększyła się o 16 139 sztuk, tj. o 42% więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. – wynika z Licznika Elektromobilności prowadzonego przez PZPM i PSPA.

ZOBACZ TAKŻE