Dystrybutory wody w kolejnych łódzkich szkołach. Sprawdź, gdzie! [ZDJĘCIA]

W roku szkolnym 2022/2023 kontynuowana jest współpraca miasta z firmą SEGRO POLAND oraz łódzkim ZWiK w zakresie wyposażania miejskich szkół w urządzenia umożliwiające napełnianie bidonów i butelek łódzką kranówką.

fot. ŁÓDŹ.PL
Dystrybutory wody w kolejnych łódzkich szkołach
7 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Kompleksowa współpraca

Jakość miejskiej wody jest dobra - nie ma więc potrzeby kupowania napojów w plastikowych opakowaniach i generowania niepotrzebnych śmieci - które nie zawsze poddawane są recyklingowi. Tradycyjnie, fundatorem dystrybutorów jest SEGRO, ZWiK natomiast po raz kolejny funduje dwukrotne badania wody w każdej obdarowanej placówce.

– Współpraca z SEGRO cieszy ogromnie, gdyż jest kompleksowa. To druga edycja naszego projektu i kolejne 13 urządzeń dla szkół, ale to nie wszystko. Za podarunkami idzie edukacja. Uczymy szkoły nawyku monitorowania zużytej wody, wymyślamy zadania ekologiczne. W czerwcu najbardziej zaangażowane placówki przygotowały EKO-podręczniki, twórców firma nagrodziła bidonami  powiedział Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu UMŁ.

 – Jakość łódzkiej wody jest nieustannie sprawdzana. W prawie stu punktach miasta pobierane są próbki do badań. Pracownicy laboratoriów kontrolują na bieżąco blisko 100 parametrów jakości – wszystko po to, żeby łodzianie mieli pewność, że łódzka woda jest najlepsza. Pochodzi ona ze 47 studni głębinowych, z warstw jurajskich, kredowych i czwartorzędowych. Doskonale gasi pragnienie i dostarcza organizmowi cennych minerałów, takich jak wapń, magnez, sód, fluorki – dodał Michał Śmiechowicz, prezes Zarządu ZWiK Łódź.

Odpowiedzialne SEGRO

SEGRO poprzez współpracę z Urzędem Miasta Łodzi realizuje swój program zrównoważonego rozwoju „Odpowiedzialne SEGRO". Opiera się on na trzech długoterminowych priorytetach, jakimi są: niska emisja dwutlenku węgla, inwestowanie w lokalne społeczności oraz rozwijanie talentów.

ZOBACZ TAKŻE